You are currently viewing Jakie wybrać czujniki czadu?

Jakie wybrać czujniki czadu?

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego media alarmują o zwiększonej ilości wypadków śmiertelnych spowodowanych zaczadzeniem. Każdego roku nawet sto osób ponosi śmierć w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Czad jest to bowiem substancja, która powstaje w urządzeniach grzewczych w wyniku niepełnego procesu spalania gazu ziemnego, węgla, drzewa czy propan-butanu. Jest to szczególnie niebezpieczne w słabo wentylowanych pomieszczeniach.

Dobieramy czujniki czadu

czujniki czadu jakiNiestety czas jest zupełnie bezwonny, bezbarwny oraz pozbawiony smaku, przez co dla ludzi w zupełności niewyczuwalny. Z tego powodu jest określanym cichym zabójcą, gdyż nawet niewielka jego dawka może spowodować śmierć. Samo zatrucie czasem jest to stan silnego niedotlenienia organów wewnętrznych takich jak mózg czy serce. Jeżeli chcemy zakupić czujniki czadu jaki model jest dobry powinniśmy się dowiedzieć. Pozwalają one na wczesne wykrywanie oraz alarmowanie o zbierającym się w pomieszczeniu czasie. Dzięki stosowaniu technologii mikroprocesowej kompensacji temperatury czy inteligentnego systemu powiadamiania o zagrożeniu, takie czujniki mogą być niezawodne w szerokim zakresie temperatur. W przypadku przekroczenia poziomu stężenia czasu zostaje uruchomiony alarm w formie sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej. Czujniki czasu mogą uruchomić się nawet wtedy, gdy wykryją stężenie niezagrażające życiu, aby nie dopuścić do niebezpiecznego dla zdrowia poziomu.

Bardzo istotny jest prawidłowy montaż czujnika czadu w pomieszczeniach, w których istnieje ryzyko gromadzenia się tlenku węgla. Zazwyczaj jest to kuchnia albo łazienka, a także pokoje ogrzewane piecami wolnostojącymi czy kominkami. Urządzenia powinny być montowane na wysokości od 1,5m do 1,7m. Nie powinny być także montowane w miejscach występowania wzmożonego ruchu powietrza, na przykład koło okien, drzwi czy wentylatorów, bardzo wilgotnych i gorących.