Drewnopodobna elewacja domu

Drewnopodobna elewacja domu

Drewno zarówno we wnętrzach, jak i w zewnętrznych elementach wykończeniowych stosowane jest bardzo chętnie. Jest to wdzięczny materiał, nadaje niepowtarzalnego charakteru i wizualnie ociepla. Warto jednak pamiętać, że o deski z naturalnego drewna trzeba dbać. Chyba, że zdecydujemy się na deski imitujące drewno, które nie wymagają tyle pracy.

Zalety drewnopodobnej elewacji

panele elewacyjne drewnopodobneCzym zastąpić drewno stosowane na elewacji budynku, aby nie narazić się na czasochłonną regularną konserwację? Panele elewacyjne drewnopodobne to dość szeroki wybór produktów. Większość z nich stanowi mieszankę tworzyw naturalnych i sztucznych. Przewaga tych materiałów polega przede wszystkim na ich trwałości. Panele elewacyjne drewnopodobne są bardzo odporne na działanie wody oraz niekorzystny wpływ warunków pogodowych. Naturalne drewno, jeśli nie jest właściwie zabezpieczone przed działaniem wody, zacznie się po jakimś czasie wyginać, natomiast pod wpływem działania promieni słonecznych może płowieć. Ten problem nie występuje w przypadku materiałów drewnopodobnych. Są one również łatwe w utrzymaniu w czystości, można je w razie potrzeby czyścić na mokro, nawet z użyciem detergentu. Niektóre deski imitujące drewno są bardzo elastyczne (mają grubość kilku milimetrów), dzięki czemu można je stosować na ścianach łukowych. Wszystkie te tworzywa wykazują także odporność na działanie gryzoni, owadów czy innych szkodników. Zyskujemy zatem pewność, że w okładzinie nie zalęgną się niechciani lokatorzy. Materiały te są też najczęściej korzystniejsze cenowo niż naturalne deski z drzewa egzotycznego oraz proste w montażu.

Szeroki wybór materiałów elewacyjnych imitujących drewno sprawia, że mamy naprawdę duże pole do popisu. Ogromne możliwości kolorystyczne sprawiają, że łatwo jest wybrać najbardziej odpowiadający nam odcień. Ponadto rysunek drewna sprawia, że deski te do złudzenia przypominają naturalny materiał.