You are currently viewing Zwalczanie różnych dolegliwości kąpielą w saunie fińskiej

Zwalczanie różnych dolegliwości kąpielą w saunie fińskiej

W saunach fińskich czyli inaczej suchych stosuje się bardzo charakterystyczny system ogrzewania. Pomieszczenie nagrzewane jest za pomocą gorących kamieni. Kamienie bardzo długo zachowują ciepło wewnątrz, dzięki czemu w saunie panują idealne warunki.

Sauna sucha jako metoda walki z przeziębieniem

niski koszt sauny fińskiejSauna fińska jest zupełnym przeciwieństwem sauny parowej, gdzie wilgotność wynosi od 80% wzwyż. Warto korzystać z sauny fińskiej, bo przynosi ona wiele różnych korzyści. Na pewno należy tutaj wspomnieć o dokładnym oczyszczeniu skóry z toksyn. Wysoka temperatura w saunie fińskiej sprawia, że pory skórne otwierają się, a toksyny usuwane są na zewnątrz. Właśnie dlatego po skorzystaniu z sauny fińskiej należy wziąć chłodny prysznic, by pory oczyściły się i zamknęły. Obecnie można liczyć na niski koszt sauny fińskiej, co daje możliwość instalacji takiego pomieszczenia we własnym domu. Dla osób odchudzających się ciekawy będzie z pewnością fakt, że jedna sesja w saunie fińskiej pozwala spalić około 300 kcal. To naprawdę sporo! Nie można jednak zapominać o tym, by po sesji w saunie suchej wypić dużą ilość płynów – pół litra wody to całkowite minimum. Sauna fińska wykorzystywana jest w celach profilaktycznych – głównie jeśli chodzi o przeziębienie. Wynika to z faktu, że pobyt w saunie wspiera procesy odpornościowe organizmu. Wejście do sauny w początkowej fazie przeziębienia może sprawić, że wszystkie objawy znikną.

Nie należy jednak korzystać z sauny suchej wtedy, kiedy przeziębienie jest już na etapie zaawansowanym. Sauna pomaga na wiele różnych dolegliwości. Okazuje się, że sauna fińska to idealna metoda pozwalająca zwalczyć problemy z zasypianiem, trądzik młodzieńczy, zapalenia stawów. Z sauny mogą swobodnie korzystać osoby, które uskarżają się na korzonki czy też chorobę wrzodową żołądka.