You are currently viewing Zioła dla królików

Zioła dla królików

Wśród wielu popularnych zwierząt domowych jedno z najwyższych miejsc przypada królikom. Zwierzęta te są bardzo sympatyczne i potrafią być wiernymi towarzyszami. Króliki mają puchate miękkie futerko, słodkie pyszczki i charakterystyczne uszka.

Suszone zioła dla zwierząt

suszone zioła dla królikówDecydując się na królika w naszych domach musimy pamiętać, że są to zwierzęta o specyficznych wymaganiach. Nie tylko potrzebują dużo ruchu, ale również prawidłowo skomponowanej diety. Dieta w życiu królików odgrywa bardzo ważną rolę. Zwierzęta te są roślinożerne i w swojej diecie potrzebują dużo błonnika. Dzięki niemu pobudzana jest perystaltyka jelit, którą zwierzęta z natury mają bardzo słabą. Głównym pokarmem królików jest zielenina oraz sianko na kolejnych miejscach są warzywa i owoce, oraz gotowy pokarm. W diecie królików ważne są również zioła zarówno te świeże jak i suszone. Najlepsze są suszone zioła dla królików. Zioła możemy kupić w sklepie lub wybrać się samodzielnie na spacer na łąkę aby wybrać odpowiednie rośliny dla naszego zwierzęcia. Króliki bardzo lubią pokrzywę zwyczajną, rumianek pospolity, skrzyp polny czy mięte pieprzową. Króliki zjadając zioła regulują pracę układu pokarmowego oraz wspomagają metabolizm. Zioła są również źródłem minerałów i witamin, które są niezbędne do utrzymania dobrej kondycji zwierzęcia. W okresie wiosennym i letnim warto aby nasz królik mógł podjadać świeże zioła. Jednak na zimę warto zrobić własne zapasy ziół w tym celu należy chodzić na spacery zbierać zioła, a następnie je suszyć. Nasz królik sam pokaże nam co chętnie je.

Zioła dla naszych pupili odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia. Dlatego w okresie wiosennym i letnim starajmy się aby nasze zwierzęta korzystały nie tylko z pięknej pogody, ale mogły również zjadać zdrowe rośliny oraz zioła.