You are currently viewing Zautomatyzowane zbiorniki na wodę i paszę

Zautomatyzowane zbiorniki na wodę i paszę

Prowadząc gospodarstwo rolne warto je cały czas modernizować, aby uprzyjemnić i przyśpieszyć swoją pracę, a także uzyskiwać lepsze efekty. Chciałbym przedstawić pomysł związany z hodowlą zwierząt. Jest to zajęcie wymagające systematyczności np. w karmieniu.

Automatyczne zbiorniki na paszę i wodę pitną

ocynkowane zbiorniki wody pitnejMyślę, że są sposoby, by część obowiązków zautomatyzować np. podawanie paszy oraz wody pitnej. W zagrodzie na zwierzęta montaż urządzeń karmiących to dobry pomysł, o ile zamontujesz system, który sprawdzi czy wszystko zostało należycie wykonane. Jeśli chodzi o podawanie wody zwierzętom idealnym rozwiązaniem są ocynkowane zbiorniki wody pitnej. Musi on mieścić dużo płynu, który będzie cały czas uzupełniany przez pompę wody. Poza tym za pomocą miedzianych rur (montowanych pod sufitem) woda powinna spadać do poideł zwierzęcych. Zawór od wody powinien być automatyczny, nastawiony na konkretną godzinę, cały czas monitorowany przez system kamer lub czujników wilgotności. Na jedzenie jest jeszcze łatwiejszy pomysł. Zbiorniki na paszę powinny znajdować się około metra lub dwóch powyżej koryta. O odpowiedniej porze musi otworzyć się zapadka na określony czas, wsypując potrzebną ilość pożywienia. Można ustawić czas otwarcia, a także ilość wysypanego pożywienia na sekundę. Jak sprawdzić czy zwierzęta zostały odpowiednio nakarmione? Elektroniczna waga, która będzie przekazywać odczyt na smartfon gospodarza. Wydaje się, że rolnik poprzez posiadanie zwierząt jest zmuszony cały czas spędzać w domu.

Na szczęście wystarczy odrobina nowoczesnej techniki i można całkowicie obalić ten stereotyp. Oczywiście warto w dalszym ciągu mieć nad tym kontrolę, która może przebiegać daleko od zwierzęcej zagrody. Funkcjonalność i wygoda w jednym, dla rolnika, całego gospodarstwa, a także dla samych zwierząt.