You are currently viewing Zastosowanie oświetlenia w przemyśle

Zastosowanie oświetlenia w przemyśle

Dokładne oświetlanie hal przemysłowych wydaje się być kluczowe szczególnie tam, gdzie trwa intensywna produkcja przedmiotów drobnych, lub takich, które wymagają silnego oświetlenia (np. elektronika). Każdy błąd w wykonaniu takiego przedmiotu naraża firmę na straty. I to szczególnie wtedy, gdy oświetlenie jest słabe.

Oświetlenia hal przemysłowych

oświetlenie przemysłowe ledOświetlenia liniowe LED są najczęściej hermetyczne. Wykonuje się je z poliwęglanu. Integrują one źródło światła w postaci nawet kilkudziesięciu diod, które zapewniają bardzo wysoką wydajność świetlną. Takie oświetlenie przemysłowe led może być stosowane wszędzie tam, gdzie jest potrzeba dokładnego doświetlenia hali, czy biura. Szczególnie w biurach stosuje się tego typu oświetlenie. Jest ono bardzo wydajne i tanie w porównaniu z oświetleniem tradycyjnym. Oprawy takich oświetleń są wykonywane z tworzywa poliwęglanowego, natomiast przesłony są matowe, co ogranicza olśnienie. Lampa LED nie oślepia, nie wywołuje także niepotrzebnego zmęczenia oczu. Jest jasna i jednocześnie dobra dla kondycji oczu pracowników. Same oprawy można dobrać w zależności od wielkości pomieszczeń. Jednak lepsze są te niewielkie, ponieważ wtedy ich montaż jest znacznie łatwiejszy. Oczywiście, każda oprawa lampy LED posiada zestaw montażowy. W takim zestawie można znaleźć kołki, wkręty, czy specjalne klamry. Można wtedy spokojnie zamontować taki zestaw bez obaw o brak ewentualnych elementów montażowych. Lampy LED to bardzo dobry pomysł zarówno dla biur, jak i wielkich hal przemysłowych.

W każdym biurze, czy hali przemysłowej jest jakieś oświetlenie. Najczęściej jest ono tradycyjne. Chodzi o to, aby takie oświetlenie nie było “jakieś”, tylko jak najbardziej profesjonalne, energooszczędne i bezpieczne dla całej pracującej załogi.