You are currently viewing Zakup walizki kabinowej

Zakup walizki kabinowej

Dziś podróże samolotem stały się w gruncie rzeczy czymś normalnym. Sporo osób z nich korzysta i nie służą one tylko i wyłącznie celom biznesowym. By móc swobodnie podróżować, należy oczywiście wziąć ze sobą jakimś bagaż. Jednak do samolotu, nie może on być w żadnym wypadku przypadkowy.

Wymiary walizek kabinowych

lekka walizka kabinowaObecnie każde linie lotnicze dość dokładnie określają, jak powinna wyglądać walizka, która może być przewożona jako bagaż podręczny. Te wymiary mogą różnić się pomiędzy sobą, jeśli chodzi o różnych przewoźników, jednak zazwyczaj są ujednolicone. To zdecydowanie pomaga pasażerom w podjęciu decyzji dotyczącej tego, jakie wymiary konkretnie powinna mieć ich walizka. Walizki kabinowe nie mogą być zbyt duże i mogą także zbyt dużo ważyć. Zazwyczaj ich waga nie przekracza 10 kg, a czasem nawet i 5. Są to zatem małe bagaże, które umieszcza się nad siedzeniem pasażera. Pozostałe walizki, o dużo większych wymiarach, lądują natomiast w luku bagażowym. Tam wymiary nie są już tak restrykcyjne i zarówno waga jak oraz rozmiar, mogą być dużo większe. Jeśli chcemy kupić walizkę powinniśmy zatem zwracać uwagę przede wszystkim na to, aby była to naprawdę lekka walizka kabinowa. Im lżejsza, tym więcej rzeczy ostatecznie możemy w nią zapakować. Musimy być również wykonana z trwałych materiałów, odpornych na uderzenia. Czasem możemy bowiem zostać poproszeni o to, abyśmy oddali ją do luku, jeśli w samolocie nie będzie już miejsca.

Walizka kabinowa to podstawowa walizka, z jaką obecnie się podróżuje. Dlatego też ważne jest abyśmy zakupili taką, która spełnia wszelkie standardy jeśli chodzi o podróżowanie z danym przewoźnikiem. Wówczas będziemy mieć pewność, że zostanie ona zaakceptowana przez pracowników lotniska w kwestiach bezpieczeństwa.