Wyposażamy nasz przydomowy ogród

Ogród jest wizytówką każdego domu, ale jest także miejscem w którym wypoczywamy po trudach codziennego dnia. Musi być zatem piękny i funkcjonalny zarazem. Połączenie tych dwóch elementów nie zawsze okazuje się tak proste, jak mogło by się zdawać. Ciężko znaleźć jest takie rozwiązania do przestrzeni ogrodowej, które są zarówno funkcjonalne jak i miłe dla oka. W co warto wyposażyć nasz przydomowy ogród?

Miły wypoczynek – ogród przydomowy

ogrody przydomoweOgród przy domu dla wielu osób jest miejscem w którym wypoczywają, są jednak osób, które decyduje się w nim mieć choć trochę drzewek owocowych i warzyw. Gdy dumamy nad tym, jak ma wyglądać nasza oaza, warto określić jakie mamy oczekiwania względem niej i jaką rolę ma spełniać. Ważne jest, żeby taki przydomowy ogród nas zbytnio nie obciążał. Roślinność w nim zawarta musi pasować do trybu naszego życia. Jeśli bardzo dużo pracujemy warto być może jednak zrezygnować z zagonków, bo może się okazać, że zabraknie nam czasu na ich pielęgnację. Decydując się na ich posiadanie warto jest wydzielić konkretną przestrzeń na nie i konkretną na wypoczynek, tak by na siebie nie nachodziły. Przestrzeń przeznaczona do wypoczynku powinna być możliwie prosta, duża ilość trawy, iglaki, odpowiednie meble, ewentualnie jakieś oczko wodne, bo szum wody jest bardzo relaksujący i świetnie sprzyja wypoczynkowi oraz wyciszeniu się. Jeśli zdecydujemy, że ogród ma mieć głównie walory wizualne, choć w lekkim stopniu weźmy pod uwagę jego funkcjonalność, zwłaszcza przy doborze mebli ogrodowych, których oferta jest tak bogata, że spokojnie znajdziemy takie, które będą się doskonale prezentować w przestrzeni ogrodowej a zarazem będą wygodne i funkcjonalne.

Wygodny ogród – ławki

ławkiW każdym ogrodzie musi znaleźć się miejsce siedzące. Nie ma możliwości, by na zielonej części posesji nie było miejsca do odpoczynku. Można wyznaczyć do tego specjalna przestrzeń, czyli dajmy na to w konkretnym miejscu w ogrodzie ustawiamy cały kompleks wypoczynkowy: ławki, stoły, krzesła, lub jeśli przestrzeń ogrodowa jest duża, rozstawić niby to przypadkowe ławki nad oczkiem lub przy pięknych, kolorowych rabatach. Takie rozwiązanie pozwoli każdemu znaleźć swoje ulubione miejsce, a dodatkowo dobrze dobrane ławki wykonane z ciekawego materiału i w interesującej stylistyce, będą nie tylko praktyczne, ale staną się także ozdobą przydomowej przestrzeni. Do wybory jest wiele wariantów:

  • ławki metalowe
  • ławki drewniane
  • ławki betonowe
  • ławki mieszane

To, jakiego wyboru należy dokonać zależy od naszych indywidualnych gustów i od tego, jak zaaranżowana jest przestrzeń ogrodowa. Do każdego ogrodu będzie pasować inne rozwiązanie. Dokonując wyboru warto jednak uwzględnić także takie cechy jak trwałość materiału, z jakiego ławka została wykonana oraz wygoda jej użytkowania.

Przestrzeń wypoczynkowa przydomowego ogrodu -meble betonowe

meble betonowePrzestrzeń wypoczynkowa w ogrodzie jest miejscem, w którym się relaksujemy, spędzamy tam czas ze znajomymi i rodziną, jemy posiłki. Jest to zazwyczaj jedyne miejsce w ogrodzie, które wymaga powiedzmy, urządzenia go. Muszą się tam znaleźć meble, byśmy mogli w wygodnych warunkach zjeść posiłek, porozmawiać. Wybór mebli ogrodowych często okazuje się trudniejszy niż tych przeznaczonych do domu. Wszystko dlatego, że musimy uwzględnić więcej zmiennych. Meble ogrodowe muszą być wykonane z trwałego tworzywa, odpornego na zmienne warunki atmosferyczne, dodatkowo musimy uwzględnić to, czy maja one cały rok być w ogrodzie, czy zamierzamy je chować na okres zimowy, no i oczywiście jeszcze ich wygląd. Maja one być ozdobą ogrodu a nie go szpecić, więc powinny się ciekawie prezentować. Z ogrodowymi meblami zazwyczaj największy problem jest w okresie zimowym. Nie każdy ma tyle miejsca by przechowywać je w tym okresie w domu, a nie każde tworzywo dobrze znosi zimę. Połączyć trwałość i wygląd nie jest łatwo. Coraz więcej osób zaczyna wybierać meble betonowe do swojego ogrodu. Raz, że beton jest trwały i spokojnie takie wyposażenie może stać całą zimę na dworze, dwa, że raz ustawione meble właściwie zawsze mogą stać w tym samym miejscu, więc nie ma problemu z ich przenoszeniem, a po trzecie obecnie używany beton architektoniczny pozwala na tworzenie mebli o bardzo ciekawym wyglądzie, które mogą stanowić ozdobę każdego przydomowego ogrodu. Jest to chyba najbardziej uniwersalne rozwiązanie z dostępnych teraz na rynku.


Więcej informacji:


Reasumując

Każdy ogród jest inny. Jest inny, bo jest odzwierciedleniem osobowości i potrzeb właścicieli. Jaki jednak by nie był zawsze znajdzie się w nim miejsce w którym będziemy relaksować się. Miejsce to musi być wygodne i się nam podobać. Jeśli będzie dostosowane do naszych oczekiwań, to na pewno będziemy tam z przyjemnością spędzać czas i odpoczywać.