You are currently viewing Wymarzony stylowy ogród oraz dom z bali

Wymarzony stylowy ogród oraz dom z bali

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o posiadaniu pięknego domu z ogrodem. W dzisiejszych czasach marzenie to nie jest aż tak trudne do zrealizowania, jednak zawsze pozostaje dylemat na jakie rozwiązania się zdecydować by dom i ogród prezentowały się zachwycająco.

Wizualizacja, czyli modele domów a makiety architektoniczne

Makieta architektonicznaObecnie nie ma żadnego problemu z kupieniem gotowego projektu domu czy tez z zamówieniem indywidualnego projektu, jednak projekt to jedno, bo na papierze może się nam wydawać, że o to właśnie nam chodzi, jednak później często się okazuje, że nieco inaczej to sobie wyobrażaliśmy. Dlatego zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego projektu warto obejrzeć różne modele, co pozwoli nam przybliżyć sobie to jak w rzeczywistości będzie wyglądał dany dom. Jeżeli zależy nam by dom jak i ogród tworzyły ze sobą harmonijną całość, czyli by się dobrze ze sobą komponowały to warto zgodnie z projektem budowy domu jak i zagospodarowania terenu zielonego wykonać makietę, na której zostaną zamieszczone wszystkie elementy zarówno konstrukcjo domu jak i ogrodu. Takie rozwiązanie pozwoli nam dokładnie sprawdzić jakie będą rezultaty naszej inwestycji, a co za tym idzie pozwoli nam to uniknąć rozczarowania, jeśli miało by się okazać, że projekt nie oddaje tego czego oczekiwaliśmy.

Piękny dom z ogrodem – domy z bali

Dom z baliJeśli zamierzamy stworzyć harmonijna całość między ogrodem a domem, to zwykle najlepszym rozwiązaniem jest dom drewniany z bali, który w otoczeniu terenów zielonych prezentuje się niezwykle pięknie. Zaletą takie rodzaju budownictwa jest także czas wykonania, ponieważ domy mieszkalne z bali buduje się w zaledwie kilka tygodni, zamiast lat jak domu murowane, a co za tym idzie bardzo szybko do nowo powstałego domu można się wprowadzić. Krótki czas budowy, jak i lekkość konstrukcji wpływają także na realne oszczędności, co za tym idzie budowa takiego domu jest zdecydowanie tańsza. Jeśli chodzi o sam komfort mieszkaniowy, to nowoczesne domu drewniane zapewniają taki sam komfort jak domu murowane, a co więcej w domach drewnianych panuje specyficzny mikroklimat korzystnie wpływający na stan zdrowia domowników, co za tym idzie domu drewniane tonie tylko ciekawe rozwiązanie pod względem wizualnym ale i bardzo praktyczne rozwiązanie

Piękny ogród i taras – budowa ogrodów i drewniany taras

OgródAranżacja terenu zielonego jest równie istotna co wykonanie projektu budowy, a jeśli chodzi o możliwości aranżacyjne to jest ich naprawdę wiele. Obecnie mało w którym ogrodzie znajdują się grządki czy duże ilości rabat kwiatowych. W większość ogrody teraz projektuje się tak by było one minimalistyczne, dzięki czemu długo piknie się prezentują i są praktyczne. Zwykle projekty terenów zielonych uwzględniają takie dodatkowe elementy jak mała architektura, czyli jakieś stawki altany, które nie tylko pozytywnie wpływają na wygląd ale także sa praktycznym dodatkiem. Jeśli mowa już o praktycznej stronie wypoczynku na świeżym powietrzy to nie można zapomnieć o tak ważnym elemencie jak taras. Jest to niejako element łączący ogród z domem, dlatego musi on pasować do oby tych części, jako, że mowa tutaj o domu z bali, to stworzenie pięknego tarasu, który będzie przejściem miedzy domem a ogrodem nie stanowi żadnego problemu, Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni rodzaj drewna, zwykle najciekawiej prezentuje się drewno egzotyczne i właściwie nie trzeba nic więcej, bo dokładnie wykonane taras z dobrego drewna sam w sobie jest już ozdoba.

Pielęgnacja – nawadnianie ogrodów i remont starego drewnianego domu

Stworzenie pięknej aranżacji to jedno, trzeba jednak liczyć się z tym, ze utrzymanie jej w takim stanie może być dość wymagające. W zależności od tego jak bardzo rozbudowany jest nasz ogród tyle prac będzie on wymagał, jednak zawsze będzie on wymagał takich czynności jak:

  • Nawadnianie
  • Koszenie traw
  • Grabienie liści
  • Usuwanie zeschniętych gałęzi/kwiatów

Tego się nie da uniknąć, dodatkowo liczmy się także z tym, ze domy drewniane jeśli mają się długie lata prezentować pięknie, to będą potrzebowały regularnej konserwacji, a raz na jakiś czas większych prac remontowych, które poprawią stan drewna i je odzieżą.


Źródła informacji:


Podsumowując:

Stworzenie stylowej aranżacji, gdzie wygląd domu będzie współgrał z ogrodem nie jest zadaniem szczególnie trudnym trzeba jedynie wszytko dobrze przemyśleć i rozplanować, tak by efekt końcowy oddawał to co sobie wyobraziliśmy.

Dodaj komentarz