You are currently viewing Gdzie warto zostawić wypożyczony samochód osobowy przy lotnisku?

Gdzie warto zostawić wypożyczony samochód osobowy przy lotnisku?

Z racji, że w Polsce lotniska są tylko w nielicznych miastach, podróż za granice samolotem, wiąże się z koniecznością dojazdu. Niektórzy decydują się na dojazd komunikacją publiczną, jak busy, pociągi inni zaś wybierają podróż własnym samochodem, a co za tym idzie konieczne jest jego późniejsze pozostawienie. Gdzie zostawić samochód, aby było to najkorzystniejsze?

Parking przy lotnisku czy prywatna posesja?

Tani parking samochodowyObecnie przy każdym lotnisku znajduje się parking samochodowy, koszty ich są różne i zależą od odległości. Zostawiając samochód na parkingu, możemy być spokojni, że po powrocie z wakacji zastaniemy go w stanie nienaruszonym, jednak to wiąże się również z odpowiednią ceną. Możesz wybrać również parking strzeżony w mieście, a na lotnisko dostać się taksówką. Wiadomo, że najwyżej cenią się parkingi na terenie lotniska i w centrum miasta wybierając ten na obrzeżach będzie znacznie taniej. Tani parking natomiast możemy znaleźć u prywaciarzy. Wiele osób mieszkających w małych miejscowościach (Balice, Modlin, Babice) oferuje wynajem swojego podwórza na parking samochodu dla podróżnych. Dodatkowo oferują oni odwiezienie na lotnisko i odbiór z niego po powrocie. W prawdzie nie jest gwarantuje to nam takiego bezpieczeństwa jak parking strzeżony, ale na pewno będzie tańszym rozwiązaniem. Jeżeli najemca sam nie zaproponuje, możemy wyjść z propozycją podpisania umowy najmu, gdzie osoba oddająca swój teren pod wynajem zdeklaruje się na pokrycie wszelkich szkód dotyczących pojazdu podczas naszej nieobecności. Aby mieć pewność, że nie będzie ona korzystała z naszego auta, dobrze jest umieścić na umowie stan licznika w dniu pozostawienia.

Wynajem samochodów sposób na dojazd na lotnisko

Wynajęty samochód osobowyInnym sposobem na dostanie się na lotnisko, aby nie musieć pozostawiać swojego samochodu jest skorzystanie z oferty wypożyczalni. Będzie to znacznie bardziej komfortowe rozwiązanie niż komunikacja publiczna. Nie musisz wcale wypożyczać auta na cały czas swojego pobytu na wakacjach. Większość firm wypożyczalni pojazdów ma swoje siedziby w kilku miastach i tak np. wypożyczając samochód w Wrocławiu, możesz oddać go do placówki w Warszawie, gdzie komunikacja miejska na lotnisko jest bardzo dobra. Wypożyczalnie samochodów mają szeroką ofertę jeżeli chodzi o typy pojazdów, także wybierając się dużą rodziną możecie skorzystać z większych pojazdów natomiast jadąc we dwoje z tych mini. Możemy znaleźć tam:

  • samochody osobowe miejskie
  • kompaktowe
  • luksusowe
  • klasy średniej
  • klasy premium
  • klasa bus
  • klasa van

 

Jakie wymogi trzeba spełnić, aby korzystać z wypożyczalni

Samochód osobowy z wypożyczalniNie każdy jednak może skorzystać z usług wypożyczalni. Oczywiście osoba musi posiadać ważne prawo jazdy, a także mieć odpowiedni wiek i doświadczenie w prowadzeniu pojazdów. Parametry te są najczęściej powiązane z klasą samochodu jaki planujemy wypożyczyć. Niektóre wypożyczalnie wymagają posiadania karty kredytowej na której blokują kwotę za wypożyczenie paliwa oraz pełny bak paliwa. Oddając samochód musisz pamiętać, aby był on w nienaruszonym stanie. Wszelkie zniszczenie jakie poniesie auto podczas Twojego użytkowania musisz pokryć samodzielnie. Należy także pamiętać, że przy zdawaniu samochodu musi on mieć pełny bak. W razie uzyskania jakikolwiek mandatów, są one pokrywane przez Ciebie. Gdybyś zdecydował się na pozostawienie wypożyczonego auta na parkingu strzeżonym bądź prywatnej posesji, to Ty odpowiadasz za niego, podczas jego pobytu. Oczywiste jest, że wypożyczonego samochodu nie można prowadzić pod wypływem alkoholu, ani korzystać z niego w formie podnajmu innej osobie. Nie możemy także używać go do holowania innych pojazdów, a chcąc podróżować ze zwierzęciem musimy ubiegać się o zgodę wypożyczalni. Firmy wynajmujące auta nie zgadzają się również na poruszanie się nimi po drogach mogących spowodować uszkodzenie podwozia, kół lub opon.


Dodatkowe informacje w tym zakresie dostępne są na:

  • Autocentrum.pl – niezależny portal internetowy poświęcony motoryzacji
  • Fleet Center – strona internetowa wypożyczalni samochodów z Łodzi
  • Parking-darko.pl – strona internetowa prezentująca ofertę taniego parkingu przy lotnisku Balice

 

Podsumowując temat

Tak jak w różny sposób możesz dostać się na lotnisko tak i w różnych miejscach możesz go pozostawić. Zaczynając od najtańszej wersji ale i najbardziej ryzykownej jak po prostu zaparkowanie gdzieś w mieście, a kończąc na prywatnym parkingu liczącym sobie sporo za usługę. Wartą przemyślenia opcją jest również skorzystanie z posesji osób prywatnych.

Dodaj komentarz