You are currently viewing Wybór legowiska dla dużego psa

Wybór legowiska dla dużego psa

Wzięcie psa pod swój dach może być bardzo poważną decyzją, którą trzeba odpowiednio przemyśleć, szczególnie w przypadku większych psów. Należy bowiem pamiętać, że to od nas zależy, jakie warunki do życia będzie miał nasz czworonożny przyjaciel. Jakie rzeczy będą potrzebne, aby zapewnić mu komfort każdego dnia?

Legowisko dla psa dużej rasy

legowisko dla psa dużegoPsy przesypiają sporą część doby, a ilość snu może być uzależniona od ich kondycji fizycznej, wieku oraz temperamentu. Aby zapewnić pupilowi odpowiednie warunki do odpoczynku, potrzebne może być na przykład legowisko dla psa dużego. Na co zwrócić uwagę, zanim dokonamy zakupu? Przede wszystkim na rozmiar. Jeżeli mamy szczeniaka, warto wziąć pod uwagę to, jak duży urośnie oraz kupić mu miejsce do spania odpowiednio większe. Z pewnością z czasem do niego urośnie. Jeżeli nasz pies jest dorosły, możemy go zmierzyć od nosa aż po ogon, a do tego dodać kilkanaście centymetrów. Wtedy będziemy mieli pewność, że psiak będzie mógł się wygodnie ułożyć w najróżniejszych pozycjach, jakie są tylko dla niego najwygodniejsze. Bardzo ważne jest również umiejscowienie takiego legowiska w domu. Warto zadbać o to, aby to miejsce było jak najbardziej spokojne, żeby nic ani nikt nie przeszkadzało pupilowi w odpoczynku. Dzięki temu pies będzie chętnie leżał w swoim miejscu do spania, ciesząc się spokojem.

Odpowiednio dobrane legowisko zapewni naszemu pupilowi wygodne warunki do snu oraz odpoczynku po męczącym spacerze. Warto również zastanowić się nad tym, jak miękkie legowisko wybrać. Psy mogą mieć również różne upodobania w tej kwestii. Na samym końcu warto zwrócić uwagę na estetykę legowiska, jeżeli chcemy, aby pasowało ono do wystroju naszego mieszkania. Odpowiednio dopasowane legowisko nie będzie się rzucało w oczy.