You are currently viewing Wisząca gablota do domu

Wisząca gablota do domu

 

Szklane, duże gabloty najczęściej możemy zauważyć w szkole lub miejscu pracy, jeśli pracujemy w biurze, czy korporacji. Jednak wiszące gablotki mogą stanowić piękną dekorację. Szczególnie te stare, ozdobne i drewniane. Z pewnością spodobają się miłośnikom antyków i stylu vintage.

Do czego wykorzystać gablotkę na ścianie?

gablota na ścianęW ozdobnej gablotce warto wyeksponować jakieś piękne rzeczy lub te, które mają dla nas wartość sentymentalną. Dla niektórych będą to filigranowe, porcelanowe filiżanki, imbryczki lub inne naczynia. Sporo osób, które zajmują się kryształami, właśnie w gablotkach przechowują swoje kamienie: ametysty, kwarce, agaty i wiele innych. W zasadzie takie antyczne, klimatyczne gablotki są świetnym miejscem na przechowywanie rzeczy do wszelkich duchowych rytuałów czy obrzędów religijnych. Jednak równie dobrze możemy w szklanej gablocie trzymać figurki, które kolekcjonujemy. Będą wspaniałą ekspozycją, a poza tym nie zakurzą się tak szybko (kto ma figurki, ten wie o czym mowa – ścieranie kurzy z drobnych elementów to mordęga). Co jeszcze? Ramki ze zdjęciami, pamiątki z podróży, czy świece – to równie często chowamy w gablotkach. Chociaż może niekoniecznie często, bo gablotki w mieszkaniach to teraz rzadkość i raczej pojawiają się tylko w mieszkaniach miłośników antyków. A szkoda, bo to wyjątkowo dekoracyjny mebel. Drewniana gablota na ścianę będzie się prezentować szczególnie pięknie wśród zieleni. Jeśli więc posiadamy jakieś pnące rośliny, otoczmy nimi naszą gablotkę, a uzyskamy zachwycający efekt.

Należy pamiętać, że o szklaną drewnianą gablotkę na ścianie należy dbać. Szczególnie jeśli ma już swoje lata. Szyby należy regularnie czyścić, a drewno co jakiś czas olejować. Ten proces chroni drewno przed wysuszeniem, zabezpiecza je i ożywia kolor. Dzięki temu gablotka będzie pięknie wyglądać przez długie lata.