Wentylacje w chlewniach

Chlewnie przeznaczone są do chowu zwierząt opasowych. Czym większa chlewnia, tym powinna być bardziej wentylowana. Choć w pomieszczeniu, gdzie przebywa jedna świnia, również należy zamontować jakiś wentylator. Świnia jest zwierzęciem, które się nie poci. Dlatego w “zaduchu”może dojść do przegrzania i świnia po prostu padnie.

Chlewnie wentylowane gwarancją zdrowia stada

wentylatory do chlewniŚwinia to delikatne zwierzę. Jest typowym zwierzęciem hodowlanym i na wolności by nie przetrwała. W niewoli żyje sobie spokojnie do czasu, aż człowiek zdecyduje inaczej. Jak wiadomo, świnia nie wydziela potu. Tym samym przebywając w pomieszczeniu nie wentylowanym, może dojść u niej do przegrzania organizmu i zwierzę może nawet paść. Aby uniknąć tego typu sytuacji, należy zakupić wentylatory do chlewni. Nawet niewielkie pomieszczenie pozbawione wentylacji, może zaszkodzić zdrowiu zwierzęcia. Z drugiej strony przeciągi także nie są polecane. To dlatego świnia – jako zwierzę – pomimo dość masywnej budowy, dużej zawartości tłuszczu jest bardzo delikatna na niesprzyjające czynniki zewnętrzne. Nawet deszcz, czy mocne słońce może doprowadzić do nieprzewidzianych chorób z przeniesieniem nawet na całe stado. Jednak przegrzanie jest najbardziej niebezpieczne ponieważ zwykle go nie widać. I dlatego wentylator w chlewni może znacznie ochronić stado hodowcy, lub nawet zapobiec padaniu jego zwierząt. To od hodowcy zależy zdrowie stada.

Wentylatory przeważnie są montowane do sufitów. Ich ilość jest zależna od wielkości powierzchni chlewni. Czy większa chlewnia, tym więcej potrzeba wentylatorów. Każdy hodowca powinien dbać o to, aby jego zwierzęta były zdrowe. Od tego przecież zależy jego zysk. Jeśli nie będzie dbał o swoje zwierzęta, to i nic nie zarobi na sprzedaży ich mięsa.