You are currently viewing Wczasy rehabilitacyjne w Ciechocinku

Wczasy rehabilitacyjne w Ciechocinku

 

Ciechocinek słynie ze swoich tężni solankowych, ale nie tylko one przyciągają co roku dziesiątki tysięcy kuracjuszy i turystów. Znajdziemy tu też przepiękne parki, pijalnię wód mineralnych otoczoną kwiatowymi dywanami oraz mnóstwo ośrodków wypoczynkowych.

Wyjątkowe wczasy rehabilitacyjne w Ciechocinku

ciechocinek wczasy rehabilitacyjneDo Ciechocinka przyjeżdżają osoby ze schorzeniami układu ruchu, układu oddechowego, zaburzeniami krążenia i wieloma innymi dolegliwościami. Tutejszy klimat przypomina morski, dzięki tężniom solankowym. Same budynki tężni są imponujące. Wybudowano je w XIX wieku. Ich drewniana konstrukcja ułatwia odparowanie wody z solanki. Można spędzać czas spacerując wokół tężni i wdychając leczniczy aerozol. Jeśli chodzi o Ciechocinek wczasy rehabilitacyjne oferuje wiele różnych sanatoriów i szpitali uzdrowiskowych. Niektóre z ośrodków oferują zabiegi przyrodolecznicze. Najczęściej w ofercie znajdziemy kąpiele solankowe i borowinowe, różnego rodzaju masaże i inhalacje. Co Ciechocinka przyjeżdżają nie tylko seniorzy. Spotkamy tu też wielu młodych ludzi z problemami z narządami ruchu, którzy przyjechali tu, by się rehabilitować po zabiegu lub operacji. Polecane dla nich są zabiegi borowinowe. Nie od dziś znane są lecznicze właściwości borowiny. Nie tylko działa ona odmładzająco na skórę, ale też ma działanie przeciwzapalne, bakteriostatyczne i regenerujące. Wiele osób korzysta z kąpieli solankowych. Kąpiel taka obniża ciśnienie krwi, usprawnia przemianę materii, rozluźnia mięśnie, zmniejsza pobudliwość nerwową.

Po kuracji możemy pozwiedzać Ciechocinek. Znajdziemy tu piękną architekturę z XIX wieku. Warto odwiedzić kościół św. Piotra i Pawła i cerkiew polową św. Michała Archanioła. W Ciechocinku znajdziemy też Dworek Reprezentacyjny Prezydenta RP.