You are currently viewing Wakacje w Kudowej Zdrój z grami planszowymi

Wakacje w Kudowej Zdrój z grami planszowymi

Wakacje w górach to bardzo popularne rozwiązanie, trudno się zresztą temu dziwić, bo tak naprawdę góry to jedno z ciekawszych miejsc turystycznych w Polsce, ile jednak te tereny nie miały by atrakcji zawsze przychodzi taki moment, że albo zwyczajnie w świecie nie mamy siły nigdzie wyjść, albo pogoda nie dopisała a co za tym idzie należy mieć jakiś plan awaryjny, by jeśli tak się zdarzy w swoim pokoju nie leżeć i nie patrzeć się w sufit, Co może być dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o zabicie czasy w pokoju w pensjonacie?

Kudowa Zdrój – oferta i baza noclegowa

Kudowa-ZdrójWiele osób wybiera tereny górskie ze względu na to, że maja one bardzo wiele atrakcji, jeszcze do niedawna najczęściej wybierana okolice Zakopanego, jako, że była to miejscowość najbardziej rozwinięta pod względem turystycznym, obecnie jednak równie popularna robi się Kudowa Zdrój. Miejscowość ta ma wiele atrakcji turystycznych, jak choćby znaną w całej Europie Kaplice czaszek, która przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Oczywiście jest to tylko jedna z atrakcji, ponieważ znajduje się tu wiele więcej zabytków wartych uwagi. W Kudowie Zdrój rozpoczynają się także ciekawe szlaki górskie, dzięki czemu jest ona dobrą bazę wypadową do górskich wycieczek. Główna popularność temu terenowi przysparza jednak fakt, że jest to miejscowość uzdrowiskowa. Znajdują się tu wody termalne, a panujący tu klimat jest zdecydowanie delikatniejszy, wszystko to sprawia, że Kudowa Zdrój ma naprawdę rozbudowana bazę noclegową, dzięki czemu przyjeżdżający tu turyści nie maja problemu ze znalezieniem noclegu, bez względu na to jaki miałby on być.

Na co patrzeć wybierając pokoje – pensjonat

PokojeWyjazd wakacyjny to spory wydatek, na który w dużej mierze przekłada się koszt wynajmy odpowiedniego noclegu, dostosowanego do naszych potrzeb i oczekiwań, dlatego wybierając konkretne miejsce należy dobrze się zastanowi i dokładnie przemyśleć co jest nam tak naprawdę potrzebne i jakiego standardu wymagamy. Czego byśmy nie szukali, zawsze warto brać pod uwagę takie rzeczy jak:

 • odległość od centrum
 • wielkość pensjonatu
 • dostęp do kuchni/aneks kuchenny
 • możliwość zaparkowania auta na posesji
 • cena pokoju
 • wyposażenie pokoju
 • opinie gości

Wbrew pozorom najważniejszym elementem jest zapoznanie się z opiniami gości, bo tak naprawdę tylko one sa wiarygodne i dadzą nam względnie prawdziwy obraz tego jak wygląda miejsce w których zamierzamy zarezerwować pokój. Pamiętajmy, że fotografie zamieszczane na stronach pensjonatów nie zawsze muszą oddawać ich faktyczny stan, dlatego warto to sprawdzić poprzez opinie gości.

Rozrywka pokojowa – gry planszowe

Gra planszowaZwykle, gdy wynajmujemy pokój w pensjonacie decydujemy się na taki, który ma względnie wysoki standard, bo jakby nie było każdy chyba liczy się z tym, ze po górach nie zawsze da się chodzić i nie zawsze można, a co za tym idzie może przyjść nam w pokoju spędzić i cały dzień, dlatego warto zadbać o to, by w razie czego mieć co robić. W dzisiejszych czasach, możliwości jest naprawdę wiele, zabierając ze sobą laptopa. Można choćby z powodzeniem oglądać filmy, czy czytać książkę. Jeśli dajmy na to chcemy spędzać czas bardziej w gronie osób z którymi na wakacje się udaliśmy, można na przykład pomyśleć o jakiejś wspólnej grze. Oferta gier planszowych czy też karcianych jest naprawdę ogromna, bo już samych rodzajów gier można wyróżnić całkiem sporo, jak choćby:

 • gry logiczne
 • gry strategiczne
 • gry wojenne
 • gry przygodowe
 • gry imprezowe
 • gry familijne

W zależności od tego w jakiej grupie na wakacje jedziemy, można dobrać odpowiednie rozwiązanie, warto jednak wcześniej dowiedzieć się co może wszystkim przypaść do gustu, tak by dla wszystkich taka gra była ciekawą forma spędzania czasu i oczywiście dobrą zabawą.


 

Źródła:


 

Słowem podsumowania:

Wypoczynek w górach jest dużą przyjemnością. Górskie krajobrazy naprawdę zapierają dech w piersiach, a wędrówki górskimi szlakami są naprawdę przyjemne, jednak jadąc w góry liczmy się z tym, że być może nie uda nam się spędzić tyle czasu na górskich trasach ile byśmy chcieli, dlatego warto już przed wyjazdem pomyśleć o tym, co można by robić w pokoju, jeśli wyjście gdzieś będzie nie możliwe. Jeśli dobrze to zaplanujemy, to nawet czas spędzony w pokoju może być dobrze wspominany.

Dodaj komentarz