You are currently viewing Typowe objawy dla boreliozy

Typowe objawy dla boreliozy

Powszechnie panuje opinia, że borelioza jest ciężką chorobą, z której nie da się wyleczyć. Jednakże nie jest to prawdą, ponieważ powodują ją bakterie określonego rodzaju, które można skutecznie leczyć właściwą antybiotykoterapią.

Kiedy pojawiają się pierwsze objawy boreliozy?

test na boreliozę cenaO boreliozie zaczęło się dużo mówić w odniesieniu do plagi kleszczy, które co roku są bardzo aktywne w okresie od marca do października. Te małe pajęczaki z podgromady roztoczy są dość często nosicielami boreliozy, w związku z czym ich ukąszenie obarczone jest dużym ryzykiem zakażenia. Co do objawów tejże choroby, to  przeważnie są one mylone z innymi chorobami, gdyż są zbieżne z grypą czy przeziębieniem. Brak apetytu, ból głowy, wysypka czy problemy ze snem, przeważnie nie są wiązane z boreliozą, dlatego też istnieje duże ryzyko postawienia niewłaściwej diagnozy. Warto zaznaczyć, że książkowe objawy, do których należy, przede wszystkim, rumień w miejscu ukąszenia, pojawia się zaledwie u trzydziestu procent osób. W pozostałych przypadkach objawy są znikome lub też bardzo ogólne, dlatego też rzadko w pierwszej kolejności są zlecane badania na boreliozę. Nie mniej jednak, jeżeli chcemy samodzielnie wykonać test na boreliozę cena jego nie jest wysoka, ponieważ w aptece kupimy go już za około czterdzieści – pięćdziesiąt złotych. Pozwala on na uzyskanie rzetelnego wyniku już po kilku minutach. Jeżeli okaże się pozytywny, to należy się niezwłocznie udać do lekarza, w celu zlecenia właściwej antybiotykoterapii.

Na boreliozę, każdego roku zapada kilkanaście tysięcy ludzi, z czego około dziewięćdziesiąt procent całkowicie zdrowieje już po kilku tygodniach od rozpoczęcia leczenia. Złe prognozy dotyczą tylko osoby, które w późnym stadium choroby mają postawioną właściwą diagnozę.