You are currently viewing Sztukateria wewnętrzna – aranżacja mieszkania

Sztukateria wewnętrzna – aranżacja mieszkania

Ostatnio zauważyłem powrót do stylu klasycznego. Styl ten we wnętrzach objawia się ponadczasowością. Może to oznaczać, że w danym wnętrzu ujrzymy nowoczesność, ale również powrót do przeszłości. Nigdy nie podejrzewałem, że aranżacja mieszkania lub domu będzie tak trudnym zadaniem.

Sztukateria w klasycznym wnętrzu

sztukateria wewnętrzna WarszawaChciałem dokonać wszystkiego sam, nie chciałem zatrudniać ani projektanta wnętrz, ani architekta. Z tego względu, iż cenię sobie indywidualizm i intymność we wnętrzach. Poprzez te dwie powyższe cechy rozumieć można zachowanie pewnych szczegółów, jak i elementów we wnętrzu bądź pomieszaniu, jakie wskazują na upodobania i charakter osoby w nich mieszkającej. Jednakże meble oraz dodatki nie były wystarczające, nadal nie wiedziałem czego tak naprawdę brakuje mi w moich „czterech ścianach”. Postanowiłem zasięgnąć inspiracji z modnych w tych czasach stron internetowych oraz blogów wnętrzarskich prowadzonych zarówno przez osoby prywatne, jak i biura architektoniczne. We wszelkich wnętrzach w stylu klasycznym na ścianach, jak również sufitach oraz tuż przy podłodze widniała sztukateria wewnętrzna Warszawa jest miastem inspiracji, jakie zamieszkują wielcy projektanci i artyści. Dlatego po przeczytaniu bloga pewnego warszawskiego architekta postanowiłem również we własnym mieszkaniu zamontować ozdobną sztukaterię. Oprócz niej na jednej ze ścian, która graniczyła z salonem oraz kuchnią zawiesiłem obraz, którego twórcą był mój przyjaciel.

Teraz posiadam jedyne w swoim rodzaju klasyczne i ponadczasowe mieszkanie, jakie zawiera w sobie tak wiele detali przypominającym o tym kto tutaj mieszka, a ozdoby w postaci obrazów i ram ze zdjęciami wywołują uśmiechy na twarzy moich bliskich. Mieszkanie choćby było przepełnione drobiazgami i milionami bez rodziny byłoby niczym.