You are currently viewing Sposoby rekrutacji pracowników do firmy tworzącej aplikacje mobilne

Sposoby rekrutacji pracowników do firmy tworzącej aplikacje mobilne

Rekrutowanie pracowników do przedsiębiorstw poszukujących specjalistów z dość wąskimi kwalifikacjami nie jest wbrew temu co by się mogło wydawać w dzisiejszych czasach rzeczą prostą. Wynika to głównie z tego, że albo brakuje osób o odpowiednich kwalifikacjach, albo nie są one skłonne pracować za oferowana przez pracodawców stawkę. Jak zatem efektywnie pozyskiwać pracowników i prowadzić nad nimi nadzór? Podpowiadamy jakie rozwiązania mogą się okazać korzystne.

Tworzenie aplikacji mobilnych – a potrzebni pracownicy

tworzenie aplikacji mobilnychJeśli chodzi o taki typ działalności jakim jest agencja świadcząca taką usługę jaką jest projektowanie aplikacji mobilnych to w jej wypadku poszukiwanie odpowiedniej kadry pracowniczej staje się niezwykle trudne. Wynika to z faktu, że zwykle w takich przypadkach przedsiębiorcy oczekują, że pracownik nie tylko będzie posiadał odpowiednie wykształcenie kierunkowe i umiejętności, ale także i doświadczenie. Prawdę powiedziawszy znalezienie osób spełniających te wymaganie nie jest wcale takie proste. Dodatkowo należy także uwzględnić fakt wynagrodzenie, które nie zawsze musi potencjalnym kandydatom odpowiadać. Wszystko to sprawia, że bardzo często rekrutacja okazuje się nie tylko czasochłonna, ale także i koniec końców nieefektywna. Jakie zatem w takim wypadku należy podjąć kroki?

Efektywne poszukiwanie pracownika do firmy tworzącej aplikacje mobilne dla firm

tworzenie aplikacji internetowychEfektywna rekrutacja nie tylko oznacza pozyskanie wykwalifikowanej kadry pracowniczej i co z tym się wiąże rozwój firmy, ale także i oszczędność czasu i pieniędzy. Dlatego warto poszukując pracowników – zwłaszcza fachowców – zadanie to zlecić zewnętrznej firmie zajmującej się pośrednictwem. Wówczas to obowiązek znalezienie pracowników spełniających wymagania pracodawcy przejmuje właśnie ona, co zwykle sprawia, że cały proces kończy się zdecydowanie szybciej. Skąd wynika owe skrócenie rekrutacji? Przede wszystkim bierze się to z faktu, że agencje pośrednictwa pracy posiadają swoje bazy za pośrednictwem, których w zdecydowanie krótszym czasie są wstanie wyłonić potencjalnych pracowników, którzy to zaprażenia są na rozmowę kwalifikacyjna w celu weryfikacji, czy spełniają oni wymagania pracodawcy.

Agencja pośrednictwa pracy i zalety z tego płynące – outsourcing pracowniczy

pracownik z agencji pracy tymczasowejSkrócenie czasu rekrutacji jest niewątpliwie zaletą korzystania z rozwiązania jakim są usługi agencji pośrednictwa pracy, jednak nie jest to jedyna zaleta. Wiele agencji poza takimi usługami jak:

  • poszukiwanie pracownika tymczasowej
  • poszukiwanie pracownika poza granicami kraju
  • poszukiwanie pracownika w obrębie RP

czyli ogólnie poza usługą pośrednictwa oferują dodatkowe funkcje takie jak:

  • outsourcing pracowniczy
  • leasing pracowniczy

Usługi te w ogólnym założeniu mają nie tylko usprawnić działanie firmy czy też uprościć nie które elementy jej działanie, ale także i obniżyć koszty prowadzenia takiej działalności. A to już dla wielu właścicieli przedsiębiorstw może być dość istotnym argumentem, przemawiającym za tym rozwiązaniem. Na czym zatem polegają te rozwiązania? Jeśli chodzi o outsourcing pracowniczy to ogólnie chodzi o to, że agencja pośrednictwa przejmuje część obowiązków związanych z pracownikami. Przy czym zakres ten może być różny, może się to ograniczać na przykład jedynie do wypłacania i obliczania wynagrodzeń pracowniczych, albo sięgać nawet do prowadzeniu nadzoru pracowniczego. Wszystko zależy od tego jak właściciel określi zakres owego outsourcingu pracowniczego. Jeżeli chodzi natomiast o leasing pracowniczy, to jest to usługa polegająca nie tylko na wynajęciu czy zatrudnieniu pracownika, co na wynajęciu jego usługi, a co za tym idzie może zostać to zaliczone do kosztów prowadzenia firmy. Dodatkowo rozwiązanie to ma tę zaletę, że pracownik a właściwie jego usługa świadczone będą tylko w czasie, gdy będzie taka potrzeba, co eliminuje koszty związane z rekrutacją i zatrudnianiem pracownika.


Źródła informacji związanych z tematem:

  • Yarmobile – strona internetowa firmy projektującej aplikacje mobilne dla firm
  • Paretti – witryna internetowa agencji pracy tymczasowej oferującej outsourcing pracowniczy
  • Hrc.pl – portal internetowy poświęcony pracy i zarządzaniu zasobami ludzkimi

Podsumowanie

Choć znalezienie specjalistów w dzisiejszych czasach nie należy do łatwych zadań to należy pamiętać o tym, że są dostępne rozwiązania, które moa nam pomóc w tym zakresie.