You are currently viewing Smaczne orzechy włoskie

Smaczne orzechy włoskie

Nie od dziś wiadomo, że w zdrowej, odpowiednio zbilansowanej diecie nie powinno zabraknąć świeżych owoców, warzyw, chudego mięsa, ryb czy produktów zbożowych. Jednak to nie wszystko, bo za bombę witaminową uważa się także orzechy.

Ile kosztuje orzech włoski?

orzechy włoskie sklepWielu ludzi uważa, że jedzenie orzechów jest mało potrzebne, ponieważ są małe i nie zaspokajaja uczucia głodu. Jednak myślą tak tylko osoby, które mało wiedzą na ich temat. Ponieważ wszelkie orzechy są bardzo zdrowe ze względu na dużą zawartość witamin i minerałów. Przede wszystkich orzechy są bardzo kaloryczne, gdyż w stu gramach mogą zawierać nawet sześćset kalorii. Dzięki temu już po spożyciu niewielkiej ich ilości czujemy się syci. Najpopularniejsze są orzechy włoskie sklep spożywczy czy ze zdrową żywnością na pewno będzie je miał w swojej ofercie. Obok laskowych, orzechy włoskie są najczęściej wybierane przez klientów. Możemy je również spotkać w wieku miejscach takich jak parki, ponieważ drzewa na jakich one rosną występują w naszym klimacie. Jeżeli decydujemy się na zakup orzechów, to przeważnie możemy je dostać w formie małych torebek ważących po sto, dwieście lub nawet pięćset gramów. W hurtowniach kupimy je w kilogramowych workach lub też na wagę. Ze względu na sposób obierania, orzechy włoskie są dość drogie. Oczywiście w sezonie zaraz po zborach są najdroższe, ale z czasem tanieją. Przeważnie za ich kilogram trzeba zapłacić około sześćdziesiąt złotych, jednak jest to inwestycja we własne zdrowie, zatem warto je włączyć do diety.

Z orzechów włoskich można zrobić pyszne i zdrowe masło, które idealnie się nadaje do kanapek, deserów czy musli. Ponadto stanowią świetną przekąskę w ciągu dnia, która dostarcza nie tylko sporo kalorii, ale również witamin i minerałów.