You are currently viewing Skuteczne płyny do dezynfekcji

Skuteczne płyny do dezynfekcji

Jeszcze nigdy wcześniej tak powszechnie nie były stosowane preparatu do dezynfekcji jak teraz. Każdy z nas przynajmniej kilka razy dzienni odkaża dłonie, ponieważ to na nich znajduje się najwięcej niebezpiecznych bakterii i wirusów.

Co zawierają płyny do dezynfekcji?

płyn do dezynfekcji z glicerynąW dobie pandemii korona wirusa zasłanianie nosa i ust oraz częsta dezynfekcja stały się normą naszej codzienności. Specjalne płyny mamy w domu, w pracy, a także w wielu sklepach. Jak wiadomo z rąk bakterie i wirusy mają krótką drogę do naszego organizmu, ponieważ bardzo często dotykamy nimi twarzy, a w szczególności ust, nosa i oczu. Dlatego też tak ważne jest właściwe dezynfekowanie rąk, a nie ma nic lepszego niż płyn do dezynfekcji z gliceryną. Głównym składnikiem tego typu płynów jest alkohol, jednak musi on mieć odpowiednie stężenie, aby był skuteczny. Przeważnie ma on stężenie od sześćdziesięciu do nawet osiemdziesięciu procent. Reszta składników do woda, ewentualne kompozycje zapachowe lub dodatki o działaniu nawilżającym. Szczególnie istotne są te ostatnie, ponieważ sam alkohol bardzo szybko wysusza skórę, przez co trzeba ją systematycznie nawilżać. Jeżeli w płynie znajduje się gliceryna czy aloes, to mamy zapewnioną świetną ochronę przed wysuszeniem. Niektórzy ludzie w celu ochrony skóry przed bezpośrednim działaniem takich środków, po prostu noszą jednorazowe rękawiczki poza domem i stosują je na nie. Dopóki mamy do czynienia z groźnym wirusem, często korzystanie z płynu do dezynfekcji będzie naszą codziennością.

Płyny odkażające obecnie możemy kupić niemalże wszędzie. W sklepach spożywczych, kioskach, na stacjach benzynowych, w aptekach czy na placach. Ich wykorzystanie jest tak duże, że jeszcze niedawno znalezienie ich w sklepie graniczyło z cudem.