Rozłożysta tawuła van houtte

Uwielbiam odwiedzać moją przyjaciółkę. Ja mieszkam w bloku, więc czasami czuję się tam jak w klatce. Dlatego zawsze szukam okazji, aby się wyrwać z mieszkania. Moja przyjaciółka natomiast, ma swój własny domek z ogrodem. Mieszka tam ze swoimi rodzicami, którzy mnie uwielbiają i nazywają swoją drugą córką. Bardzo dobrze się tam czuję, zwłaszcza latem, gdy większość czasu spędzamy na dworze.

Ogród z pięknym krzewem, tawułą

tawuła van houtte a hurtKtóregoś dnia, tata mojej przyjaciółki poprosił nas o drobną pomoc. Akurat przywiózł do domu nowe krzewy i chciał je czym prędzej posadzić, żeby nie obeschły. Była to tawuła van houtte a hurt i aż kilka raz musiałam przeczytać napis na krzaku, bo pierwszy raz o takiej nazwie w ogóle wtedy usłyszałam. Zdziwiłyśmy się, gdy tata powiedział nam, że może osiągnąć nawet 2 metry wysokości. Jest to taki rozłożysty krzew, którego pędy układają się w taki ozdobny sposób. Mogą sobie tak zwisać, lub można je na czymś podeprzeć. Dowiedziałam się, że niektórzy sobie robią z niej coś jak żywopłot, wykorzystując te jej właściwości pnące. Będzie miała ładne, białe kwiatki i już nie mogę się doczekać, aż porządnie zakwitnie, żeby zrobić sobie na jej tle jakąś sesję zdjęciową. Jak już będzie jeszcze bardziej rozwinięta, to na pewno da o wiele lepszy efekt. Zawsze lubiłam zdjęcia na tle przyrody, były po prostu piękne. Tawuła wymaga przycinania co jakiś czas oraz co kilka lat należy usunąć jej martwe gałązki, żeby krzew mógł na nowo odżyć i pobudzić się do życia.

Krzew ten na szczęście jest bardzo tolerancyjny co do klimatu i co do podlewania. To bardzo dobrze, bo w naszym klimacie obecnym, gdy jest mało słońca, to pewnie wiele kwiatów już padło i nie chcą rosnąć ładnie. Tawuła mojej przyjaciółki na pewno będzie pięknie rosnąć i dobrze się trzymać.