You are currently viewing Rowerowa przyczepka dla dziecka

Rowerowa przyczepka dla dziecka

Od kiedy maluch się nauczy jeździć na rowerze, to z pewnością na każdy spacer będzie chciał go zabierać ze sobą. Jednak kiedy chcemy jechać w dalszą podróż, to lepiej malucha zapakować do przyczepki, niż liczyć, że wytrzyma tyle kilometrów.

Gdzie kupić przyczepkę rowerową?

przyczepka rowerowaMałe dziecko, które nie umie jeszcze samodzielnie jeździć na rowerze, możemy przewozić na nim w specjalnym siodełku, albo w doczepianej przyczepce. Oba sposoby są wygodne, ale bezpieczniejsza jest przyczepka rowerowa, bo w razie upadku, dziecko jest osłonięte w środku. Konstrukcja jej została wykonana z lekkiego aluminium, a boki są dodatkowo wzmocnione. Poszycie zostało wykonane z wodoodpornego materiału, który dodatkowo chroni malucha przed wiatrem i zimnem. Do środka dziecko może samodzielnie wejść, albo zostać wsadzone przez rodzica dużym, przednim otworem zamykanym na zamek. W trakcie upalnych dni, okna i klapę wejściową, możemy odsłonić i zostawić tylko zabezpieczająca siateczkę, która uniemożliwia dostanie się do środka kamieni, lub innych przedmiotów mogących się odbić i wpaść do środka w trakcie jazdy. Duże pompowane koła, zapewniają stabilną jazdę, a amortyzatory niwelują wstrząsy podczas jazdy. W przyczepce rowerowej mogą być przewożone dzieci w wieku powyżej półtora roczku, gdyż mniejszym maluchom mogą zaszkodzić wstrząsy. Aby schować potrzebne rzeczy malucha w trakcie jazdy, takie jak kurteczkę, jedzenie, czy picie, mamy do dyspozycji pojemną torbę znajdującą się pod siedzeniem, albo za plecami dziecka.

Omawiane przyczepki kupimy w dobrych sklepach rowerowych, na stronie producenta, albo w sklepach internetowych. Większość modeli posiada aż dwuletnią gwarancję producenta. Cena takiej przyczepki waha się w granicy pomiędzy tysiąc, a tysiąc pięćset złotych.