You are currently viewing Rodzaje stelaży pod baldachim

Rodzaje stelaży pod baldachim

  • Post author:
  • Post category:Wnętrza

Projektując wystrój sypialni najwięcej czasu poświęcamy centralnemu meblowi, jakim jest łóżko. Sypialnia dziecięca czy młodzieżowa wymaga szczególnej uwagi, gdyż obok funkcjonalności i bezpieczeństwa, jakie zawsze są bardzo istotne, musimy także dobrze przemyśleć wygląd tego miejsca, gdyż gusta naszych dzieci mogą daleko odbiegać od naszych. Z pewnością jednak każdego malucha, jak i starsze dzieci zauroczy odpowiedni baldachim nad łóżkiem.

Wybór stelażów pod baldachim

stelaże pod baldachimWbrew pozorom ozdoba wisząca nad łóżkiem w postaci wyjątkowo układającego się materiału wcale nie tyczy się tylko łóżeczek niemowlęcych czy wielkich łoży rodem z filmów egzotycznych. Stelaże pod baldachim produkowane są w różnych formach i kształtach, umożliwiając aranżację pokoju według potrzeb. Mamy do dyspozycji stelaże wolnostojące, również takie z regulowaną wysokością ramienia, wiszące – przytwierdzone do ściany czy mebla, a także typowo niemowlęce, przyczepiane do łóżka z pomocą uchwytów. Można również spotkać specyficzne stelaże z nałożonym już materiałem w formie namiotu na łóżko dziecięce albo kształcie ogromnego liścia czy biedronki unoszącego się nad łóżeczkiem. Umieszczenie baldachimu na wybranym stelażu powinno być wygodne i łatwe, a efekt jaki osiągniemy zamieni każdą sypialnię czy pokój dziecięcy w wyjątkowe miejsce. Warto również zwrócić uwagę, że odpowiednio zadbany baldachim prócz funkcji dekoracji pełnić może również funkcję ochronną przed kurzem, hałasem, ostrym światłem czy nawet insektami.

Wyjątkowy dodatek, jakim jest baldachim wymaga odpowiedniego wsparcia i bezpiecznego montażu. Kiedy mamy to zapewnione, dekoracja z całą pewnością zachwyci każde dziecko, jak i niejednego dorosłego, dlatego warto rozważyć zakup baldachimu ze stelażem.