You are currently viewing Rodzaje folii do flowpack’a

Rodzaje folii do flowpack’a

Postęp technologiczny sprawiający ogromny wzrost wolumenu produkcji najróżniejszych towarów wymusił wynalezienie i zastosowanie szybkich urządzeń pakujących. Obecnie podstawowym materiałem opakowaniowym jest folia dostosowana do różnych technik pakowania. Ma ona też specjalistyczne przeznaczenie w zależności od pakowanych dóbr.

Ekonomiczna i sprawna technika pakowania maszynowego

folie flowpackW przemyśle wykorzystuje się do pakowania najczęściej folie wykonane z polietylenu, polipropylenu oraz poliolefiny. Stosując odmienne technologie wytwarzania folii opakowaniowych można im nadać pożądane właściwości. Oferowane przez producentów folie opakowaniowe gwarantują oczekiwaną odporność na urazy mechaniczne, czynniki atmosferyczne oraz inne zagrożenia. Nowoczesne folie zapewniają pakowanym towarom estetyczny wygląd oraz możliwość umieszczenia efektownego nadruku. W przedsiębiorstwach o dużej produkcji do pakowania towarów wykorzystuje się technologię określaną mianem flowpack. Nazwę taką noszą zarówno urządzenia pakujące jak i stosowane w tym przypadku specjalistyczne folie. Producenci oferują urządzenia pakujące gdzie folia podawana jest od góry lub od dołu, a cały system zabezpiecza doskonale pakowanie towary na czas transportu i przechowywania. Nowoczesne folie flowpack produkowane są w postaci rękawów i pół rękawów o różnych parametrach szerokości i grubości co umożliwia jak najlepszy dobór do pakowanego towaru. Cechą charakterystyczną folii do systemu flowpack jest termozgrzewalność. Towar zostaje wprowadzany do rękawa lub pół rękawa foliowego po czym następuje szczelne zgrzanie folii i odcięcie. Sekwencja ta powtarza się przez cały proces pakowania.

Możliwość pakowania systemowego, w tym flowpack przynosi ogromne oszczędności czasu przeznaczonego na pakowanie oraz korzyści ekonomiczne gdyż folie są materiałem bardzo wydajnym i tanim. Folie opakowaniowe świetnie chronią przed wpływem zewnętrznych, szkodliwych czynników środowiska oraz przed. Są to powłoki odporne na przebicia, rozrywanie i rozciąganie.