You are currently viewing Restauracje i nagłośnienia

Restauracje i nagłośnienia

Kilka lat temu, a będzie to już mniej więcej siedem do ośmiu lat temu, ale nie jestem tego pewna, musiałam znaleźć sobie bardzo pilnie całkiem nową pracę. Niestety trafiłam na czas, kiedy na rynku pracy było bardzo dużo osób poszukujących nowego zajęcia, więc nie było to takie łatwe. Ostatecznie zostałam producentem nagłośnienia dla restauracji i nie tylko.

Jakie wybrać nagłośnienia w restauracjach?

nagłośnienie w restauracjiOkazało się, że bardzo dużo właścicieli restauracji, czy to nowych czy starych poszukuje firmy, która produkuje i zakłada nagłośnienia w lokalach gastronomicznych. Teraz jest to bardzo modne, aby dało się dobrze słyszeć muzykę w trakcie spożywania przeróżnych posiłków. Wpadłam na taką informację całkiem przypadkowo, ponieważ akurat przebywałam w jednej z restauracji, kiedy to przyszła firma i specjaliści, którzy zajmowali się właśnie zakładaniem nagłośniania. Dowiedziałam się wtedy od pracowników, że mają zamówienia na następne dwa lata, bardzo długo czeka się na termin u nich i nie jest to wyjątek. Postanowiłam działać w tej kwestii. Musiałam dokładnie sprawdzić jak działa takie nagłośnienie w restauracji. Okazało się, że zarówno zakładanie, jak i sama produkcja nie są trudne. Potrzebowałam tylko jednej dużej hali produkcyjnej oraz średniej wielkości magazynu, gdzie mogłabym przechowywać sprzęt, głośniki, a także wszystkie przedmioty potrzebne do montowania nagłośnienia w restauracjach. 

Na całe szczęście na swoją pierwszą firmę mogłam wziąć bardzo duże dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Maszyny do produkcji nagłośniania są stosunkowo drogie więc była to bardzo dobra informacja. Co więcej na samym początku jeszcze przed rozpoczęciem działalności zaczęły spływać do mnie liczne zamówienia. Mój pomysł okazał się bardzo dobry.