You are currently viewing Remont starego domu drewnianego

Remont starego domu drewnianego

Remont domu to zwykle bardzo mecząca konieczność,a co dopiero remont starego domu, który zwykle wymaga gruntownych prac. W ostatnim czasie bardzo modne stały się stare drewniane domy, jednak warto wiedzieć zawczasu z czym musimy się liczyć jeśli nosimy się z kupnem takiego domu.

Odbudowa starego domu – firma remontowa

Odbudowa starego domuStare drewniane domy, które coraz częściej stają się obiektem zainteresowania osób poszukujących nowego domu zwykle są w bardzo złym stanie. Te które mają dość niepowtarzalną architekturę, a to właśnie ona stanowi główny atut tych domów, są często bardzo stare i dodatkowo zwykle stoją nieużywane z racji czego procesy niszczenia są bardzo zaawansowane. I niestety trzeba się z tym liczyć, Dlatego z momentem w którym nabędziemy taki dom, trzeba od razy zając się naprawą dachu i zewnętrznej konstrukcji, bo drewno, które nie było oczyszczane i impregnowane zwykle w dużej mierze nadaje się tylko do wymiany. Jako, że stare domy mają nietypowe poszycie dachowe oraz, że konieczna jest wymiana całych belek, to najlepiej w tym celu zatrudnić firmę budowlaną, która w profesjonalny sposób dokona tych najpilniejszych napraw. Jest to szczególnie rozsądne rozwiązanie zwłaszcza jeśli zależy nam na tym by zachować oryginalny wygląd domu. Kiedy wykonamy już te najpilniejsze prace remontowe, które maja bezpośrednie przełożenie na pogarszający się stan domu, możemy spokojnie zabrać się za dalsze prace.

Remont domu drewnianego – samemu czy jednak zdecydować się na usługi remontowe

Remont domu drewnianego Jako, że zwykle stan dachów starych domów jest bardzo zły i co za tym idzie słabo on chroni wnętrze domu przed działaniem choćby deszczu czy śniegu, a co za tym idzie wilgoć bez przeszkód niszczy podłogi, ściany i sufity w domu to konieczny jest także gruntowny remont wnętrza domu. Są to zwykle łatwiejsze prace niż te, które były wykonywane na zewnątrz. dlatego w tym wypadku można się zastanowić nad tym czy chcemy się nimi zająć za własną rękę, czy jednak w tym celu chcemy kogoś zatrudnić. Głównym czynnikiem decyzyjnym jest tutaj zwykle czas. Jeśli zdecydujemy się na zatrudnienie firmy remontowej to możemy liczyć na to, że prace remontowe przebiegną całkiem sprawnie, a co za tym idzie dom zostanie bardzo szybko przywrócony do stanu użyteczności. Jeśli jednak nam się nie spieszy, bo akurat mamy gdzie mieszkać oczywiście można powoli dom remontować na własną rękę. Jest to pewna oszczędność, choć biorąc pod uwagę to, że przez czas remontu trzeba płacić za dwa lokale ( nowy i stary dom) to zwykle i tak wychodzi na to samo, ale jeśli ktoś lubi tego typu roboty to nic nie stoi na przeszkodzie by sam takie prace wykonywał.

Prace końcowe – malowanie i urządzanie

Remont domu drewnianego Kiedy naprawione zostały już wszystkie elementy domu takie jak drzwi, okna, ściany i podłogi to wówczas można przejść już do zdecydowanie przyjemniejszej części remontu mianowicie do wykańczania wnętrz i jego urządzania. Jeśli chodzi o zakres prac na tym etapie można to wówczas wymienić:

  • malowanie ścian,
  • tapetowanie,
  • kładzenie podłogi,
  • meblowanie,
  • dekorowanie.

Co za tym idzie wszystkie te prace można bez najmniejszego problemy wykonać samodzielnie i co więcej jeśli ktoś lubi bawić się w dekoratora to może być to bardzo przyjemna praca. Trzeba jednak wykazać się tu odrobiną dobrego gustu, bo urządzanie przestrzeni, jeśli zależy nam na tym by oddawała ona ducha domowników, a zrazem była ona i ciekawa nie jest takie proste i dość łatwo jest popełnić tak zwaną modową wpadkę. Dlatego warto zorientować jak się urządza takie stare domy i co może do nich pasować. ciekawie mogą współgrać tutaj takie style jak toskański czy prowansalski.


Więcej można znaleźć na:

  • Budowa-at.pl – remonty oraz wykończenia wnętrz
  • Muratordom.pl – efekty przebudowy strych domów
  • Remonty.bydgoszcz.pl – remonty i renowacje domów drewnianych

Podsumowując

Zabierając się za remont starego domu trzeba się liczyć z tym, że może nam to zając sporo czasu, a co za tym idzie może i on pochłonąć całkiem sporo pieniędzy. Dlatego zawczasu jest dobrze sobie wszystko dokładnie przemyśleć i rozplanować tak by remont przebiegł możliwie sprawnie i bez większych komplikacji. I co ważne pamiętajmy, że jeśli już zdecydowaliśmy się na zakup takiego starego klimatycznego domu, to żeby przy pracach remontowych tego klimatu nie zgubić. do

Dodaj komentarz