You are currently viewing Rębaki spalinowe do drewna

Rębaki spalinowe do drewna

Jesień jest czasem robienia porządków na naszych działkach rekreacyjnych. Wówczas konieczne bywa również przycinanie gałęzi z drzew i krzewów znajdujących się na takim terenie. Gdy wykonamy te czynności to przychodzi czas na ich uprzątnięcie i wówczas zaczynają pojawiać się problemy bo często tych gałęzi jest bardzo dużo i nie wiadomo co należałoby z nimi zrobić. 

Sprawdzone rębaki do gałęzi 

rębak do gałęzi spalinowyNa chwilę obecną bardzo dużo osób posiada działki rekreacyjne. W takich miejscach nie tylko odpoczywamy ale również spędzamy czas przy czynnościach związanych z pielęgnacją naszego ogrodu. Zapewne wielu z Państwa miewało problem z tym, że na działce nagromadziło się dużo różnych odpadków w postaci patyków czy różnych obrzynek. Najlepszym sposobem na ich pozbycie się jest rozdrobnienie przy użyciu specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do tego typu działań. Obecnie jednym z najlepszych sposobów jest korzystanie z urządzenia jakim jest rębak do gałęzi spalinowy. Urządzenia tego typu są wyposażone w silnik o bardzo dużej mocy. Jest on połączony ze specjalnymi wałkami uzbrojonymi w wypustki pozwalające na rozdrobnienie drewna. Efektem pracy takich mocnych rozdrabniaczy są wióry drzewne, które oczywiście nie muszą lądować w koszu. Bardzo dużo osób stosuje wióry do ogrzewania swoich domów czy nawet do rozpalania ognia w kominku. Najlepsze do tego są wióry z drzew iglastych ponieważ posiadają olejki eteryczne. 

Ogólnie rzecz biorąc rębaki do gałęzi to naprawdę świetne urządzenia, które znacznie ułatwią nam wykonywanie różnych prac w ogrodzie. Bardzo często słyszy się również o tym, że wióry powstające po intensywnej pracy rębaków są wykorzystywane do wykładania pod roślinami w ogrodzie. Chronią one przed nadmiernym wysuszaniem gleby i hamują wzrost chwastów.