Przygotowanie do tworzenia obrazu

Przygotowanie do tworzenia obrazu

Piękne obrazy to nie tylko talent artysty, ale także użyte przez niego sprzęty, farby, pędzle a także krosna. Bez odpowiedniego przygotowania podobrazia, cała praca artysty może pójść na marne, a źle przygotowane krosno malarskie może nawet w niektórych przypadkach zepsuć cały efekt. Dlaczego? 

Odpowiednie przygotowanie blejtramu

krosna malarskieKażdy kto kiedykolwiek interesował się malarstwem zdaje sobie sprawę, że sam obraz to nie wszystko. Należy zadbać o odpowiedni blejtram, dopasować ramę i zakupić odpowiednie płótno. W tym celu warto rozpocząć poszukiwania od odpowiedniego krosna malarskiego. Krosna malarskie to niezwykle istotny element blejtramu. Przede wszystkim dlatego, że musi być on wykonany z najwyższej jakości drewna, które będzie odpowiednio przycięte, a także będzie miało odpowiednią wilgotność. Drewno użyte do produkcji krosna powinno być porządnie wysuszone, w przeciwnym razie może sprawić, że obraz po czasie się wypaczy. Ponadto należy zadbać o odpowiednie fazowanie kantów od strony lica – czyli przedniej strony obrazu. Fazowanie oznacza lekkie zaokrąglenie kantów, dzięki czemu krosno nie uszkodzi płótna. Krosna malarskie są zbudowane z czterech prostych, drewnianych poprzeczek, które są ze sobą złączone – jednak nie są zszywane czy zbijane na stałe. Odpowiednie krosno malarskie to podstawa dobrego obrazu, dlatego przede wszystkim warto zadbać właśnie o ten element na samym początku. 

Przygotowanie do malowania to równie ważna czynność jak samo tworzenie obrazu na płótnie. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie płótno, krosno oraz farby czy ramę. Dlatego właśnie przed rozpoczęciem tworzenia obrazu należy zainwestować w odpowiednie krosna tak, aby obraz po czasie się nie wypaczył i pozostał w odpowiednim stanie.