You are currently viewing Przygotowanie delikatnej przesyłki do wysłania

Przygotowanie delikatnej przesyłki do wysłania

Otwarcie granic w Unii Europejskiej pozwoliło na szybki rozwój handlu i podróży między krajami. Dzięki temu firmy, a także zwykli ludzie coraz częściej wysyłają przesyłki zagranice. Firmy kurierskie w swojej ofercie dopuszczają prawię każdy rodzaj przesyłki. Jednak należy zwrócić szczególną uwagę na sposób pakowania paczek. W tak dalekich podróżach rzeczy delikatne mogą łatwo się zniszczyć.

Opakowania kartonowe do ochrony przesyłki

Otwarte opakowania kartonowePodstawą dobrze zabezpieczonej przesyłki jest opakowanie kartonowe. Ma on za zadanie zabezpieczenie towaru. Opakowania oprócz swojej funkcji ochronnej posiadają także szereg innych zadań. Takich jak:

  • magazynowanie – ułatwienie składowania,
  • transportowanie – optymalizacja przestrzeni podczas transportu,
  • kompletacja,
  • informacja,
  • recykling.

Kartony mogą być produkowane z różnej grubości tektur falistych lub jednolitych. Dobór odpowiedniego materiału opakowania, zależy od rodzaju przewożonego towaru. Produkty, szczególnie podatne na uszkodzenia, potrzebują specjalistycznego zabezpieczenia. Można do tego użyć np. folii bąbelkowej. Większość wysyłanych towarów nie wymaga jednak dodatkowych zabezpieczeń. Opakowania kartonowe stworzone są w taki sposób by same w sobie były już odpowiednim zabezpieczeniem. Wysyłając delikatne przedmioty należy jednak zwrócić uwagę na dodatkowe zabezpieczeni oraz odpowiednio oznakować przesyłkę. Dzięki temu warszawski dostawca będzie wiedział, że przesyłkę należy traktować szczególnie.

Przekładki tekturowe do towarów

Przekładki tekturoweSposobów na zabezpieczenie towarów delikatnych jest wiele. Do jednych z nich należą przekładki tekturowe. Pierwotnie były stosowane do przekładania kolejnych warstw towaru na euro-paletach. Jednak obecnie używa się ich także do zabezpieczenia towarów w opakowaniach teksturowych. Dzięki nim można podzielić przestrzeń kartonu na mniejsze części, tworząc swojego rodzaju przegródki. W ten sposób da się oddzielić delikatne przedmioty między sobą. Dzięki czemu nie będą obijać się wzajemnie podczas transportu. Pozwalają one także wzmocnić ściany opakowania i dodatkowo zabezpieczyć przed wstrząsem. Zapobiegają one także przesuwaniu się towaru. Wybierając materiał na opakowanie i przekładki, powinno się wybrać ten dostatecznie gruby. Najlepiej trzy warstwowy. Istnieje wtedy większa gwarancja, że towar dotrze na miejsce nienaruszony.

Woreczki strunowe sposobem na małe elementy

Opakowanie folioweDelikatne i małe przedmioty stanowią nie lada wyzwanie dla osób wysyłających. Małe przedmioty łatwo mogą się kruszyć podczas podróży. Dlatego dobrym sposobem jest umieszczenie takich przedmiotów w osobnych woreczkach. To tego rodzaju przesyłek idealnie nadadzą się torebki strunowe, są to opakowania foliowe w różnych rozmiarach, bez zakładek. W górnej części posiadają specjalnie zgrzaną strunę, zapięcie, które zabezpiecza towar przed wypadnięciem w opakowania. Zapięcie to pozwala na wielokrotne zamykanie i otwieranie, dzięki czemu są niezwykle uniwersalne. Istniej także możliwość zamówienia woreczków z etykietami, które ułatwiają segregacje takich towarów. Aby zabezpieczyć i dodatkowo wzmocnić paczkę można wykorzystać taśmy pakowe. Taśmy takie charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, rozciąganie i warunki atmosferyczne. Wytrzymałość taśmy ściśle zależy od rodzaju użytego kleju. Wyróżnić można w tym wypadku:

  • akryl – klej o dość słabej wytrzymałości, przeznaczony do mniej wymagających materiałów,
  • hot-melt – stosunkowo tani, bardziej wytrzymały, idealny do opakowań kartonowych,
  • solvent – klej o podwyższonej wytrzymałości, stosowany do opakowań przechowywanych w trudnych warunkach.

Zabezpieczenie przesyłki taśmą pakową znacznie zwiększa jej wytrzymałość przy transporcie i pozwala uchronić towar przed zniszczeniem.


Warte uwagi informacje dotyczące tematu dostępne są na:

  • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu
  • Pakowacz.eu – sklep internetowy oferujący kartony fasonowe i woreczki strunowe

Podsumowanie tematu

Paczki z towarami delikatnymi stanowią wyzwanie dla przewoźników i nadawców. Aby odpowiednio zabezpieczyć przedmioty należy stosować różne rodzaje opakowań zabezpieczających i asortymentu wzmacniającego bezpieczeństwo przesyłki. Paczka zabezpieczona w taki sposób z pewnością dotrze nienaruszona na miejsce docelowe.”

Dodaj komentarz