You are currently viewing Projekty nowoczesnych drzwi na uczelni

Projekty nowoczesnych drzwi na uczelni

 

Trwa wystawa na Uniwersytecie Artystycznym, gdzie można zobaczyć prace młodych artystów. Jednymi z najbardziej inspirujących, bo praktycznych, są projekty młodych architektów wnętrz i architektów mebli. Studenci w swoich pomysłach stawiają na prostotę, połączoną z elegancją, co tworzy fenomenalny efekt końcowy. 

Drzwi projektu studenta

drzwi wejściowePrace młodych artystów możemy podziwiać na trwającej do końca tygodnia, z niedzielą włącznie, wystawie. Największą popularnością wśród zwiedzających cieszą się prace studentów wzornictwa, architektury wnętrz oraz grafiki. Wszystko dlatego, że tworzą oni zazwyczaj projekty przedmiotów codziennego użytku. Największym zaskoczeniem dla wszystkich okazały się niezwykle eleganckie drzwi wejściowe autorstwa studenta drugiego roku architektury mebla. Młody mężczyzna czerpał inspiracje z natury, bazując na klasycznych rozwiązaniach. Drzwi są delikatne zdobione, wykonane z jasnego drewna. Jest na nich umieszczona metalowa tabliczka, na której wygrawerowane może zostać nazwisko mieszkańca lub po prostu numer domu. Wszystko jest w chłodnej tonacji kolorystycznej. Ma ona nawiązywać do mglistego, wiosennego poranka z kroplami rosy na trawie. Projektem drzwi zainteresował się jeden ze znanych producentów, mających w ofercie zarówno drzwi wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Firma zaproponowała studentowi współprace w tworzeniu projektu kolekcji drzwi, inspirowanych pomysłem młodego architekta.

Dobry pomysł, poparty umiejętnością autoreklamy, daje dużą szansę na odniesienie sukcesu. Dowodem na to jest sytuacja młodego, polskiego studenta architektury wnętrz. Chłopak zaprojektował niezwykle proste, ale i eleganckie drzwi zewnętrzne, które spodobały sie pewnemu znanemu przedsiębiorstwu., które teraz chce podjąć z chłopakiem współprace.