You are currently viewing Praca w Niemczech dla opiekunek

Praca w Niemczech dla opiekunek

Praca jest dla wielu z nas priorytetem, choć  nie zawsze jest dobrze płatna. W związku z tym wiele osób poszukuje pracy za granicą,  gdyż tam często daje ona lepsze perspektywy. Polacy najczęściej szukają pracy w Niemczech.

Z jakich ofert pracy korzystają Polacy? 

praca niemcy oferty prywatnePolacy od wielu lat wyjeżdżają do pracy za granicę, gdyż mogą tam znacznie więcej zarobić. Przeważnie nasz kraj opuszczają lekarze, inżynierowie, informatycy czy budowlańcy, ale ostatnie lata pokazały, że także coraz częściej do pracy za zachodnią granicę jaką opiekunki. W Niemczech panuje powszechna opinia, że polskie opiekunki są profesjonalne, sumienne i pracowite, stąd też tak duże zainteresowanie nimi. Jeżeli jest nam potrzebna praca Niemcy oferty prywatne znajdziemy w wieku biurach pośrednictwa pracy. Są to najczęściej osoby prywatne, które potrzebują profesjonalnej opiekunki dla członka swojej rodziny. W Niemczech bardzo często korzysta się z takich usług, gdyż względem ich zarobków są one znacznie tańsze niż w Polsce. Z naszego kraju do Niemiec co roku wyjeżdża wiele tysięcy opiekunek, które zatrudniają się na umowę w systemie zmianowych, czyli pozostają w Niemczech przez kilka – kilkanaście tygodni, a następnie wracają do kraju. Przez wiele osób jest to praca tymczasowa, ponieważ na dłuższą metę taka rozłąka z rodziną jest ciężka do zaakceptowania. Ponadto posada opiekunki dla osoby starszej nie jest łatwą pracą, gdyż często obejmuje wypełnianie fizycznych obowiązków, a także ubieranie, mycie czy karmienie podopiecznych.

U naszego zachodniego sąsiada można zarobić znacznie więcej niż w kraju na tej samej posadzie, dlatego też jest tak duże zainteresowanie ogłoszeniami z tego kraju. Bez problemu znajdzie tam pracę opiekunka z doświadczeniem i językiem, ale również bez nich.