You are currently viewing Poznańskie firmy zajmujące się prywatnymi przeprowadzkami

Poznańskie firmy zajmujące się prywatnymi przeprowadzkami

Wydaje mi się, że najważniejsze w życiu ludzkim są wybory. To one, podejmowane, decydują o naszym życiu. To ja wybieram czy chcę się związać z tym mężczyzną czy z innym, czy chcę zostać krawcową czy lekarzem. Wiele podobnych dylematów miałam w życiu. Po dokonaniu ostatniego poważnego wyboru, musiałam się przeprowadzić.

Czy dzieci lubią się przeprowadzać?

przeprowadzki prywatne poznańW moim rodzinnym mieście, z którego przeniosłam się do stolicy, wyprowadziłam się pięć lat temu. Teraz otrzymałam w nim naprawdę dobrą ofertę pracy. Miałam również syna, którego łatwiej by mi było wychowywać z pomocą babci, a nie samej. Przeprowadzka mnie przerażała. Pamiętam jak przeprowadzałam się z firmą, w której pracowałam – to już było trudne, a niezwiązane z tym były żadne emocje. Na myśl o przewożeniu tych wszystkich rzeczy znowu do Poznania nie było mi wesoło. Przecież nie zamierzałam wracać. Jednak jak widać, w życiu można się przeprowadzać wiele razy. Miałam tylko nadzieję, że dla mojego synka będzie to pozytywne przeżycie i frajda, a nie trud. Czułam jednak, że w nowym przedszkolu będzie mu jeszcze lepiej niż w starym. Tym bardziej, że musiałam mu wytłumaczyć, skąd w ogóle pomysł przeprowadzki. Małemu dziecku trudno jest powyjaśniać niektóre sprawy. Dla niego ta przeprowadzka zmieniała wszystko. Dlatego pozwoliłam mu uczestniczyć w organizacji. By się przyzwyczajał. Widział jak szukam przeprowadzki prywatne poznań, pytał co to znaczy prywatne i czy szybko dojedziemy na miejsce. Oczywiście zapytał też, ile razy w roku będziemy się jeszcze przeprowadzać. Jak to dziecko.

Gdy wróciłam do rodzinnego domu, syn powiedział mi, że było super i jest super, i on może znów, kolejny raz się jeszcze przeprowadzić. Dzieci mają niesamowitą logikę myślenia: jeśli coś było dobre, to trzeba to koniecznie powtórzyć. Nieważne, że efekt został już osiągnięty za pierwszym razem. Może czegoś mnie to nauczy?