You are currently viewing Poradnik dla pożyczkobiorcy

Poradnik dla pożyczkobiorcy

Branie pożyczek jest popularnym i szybkim sposobem na zwiększenie swojego budżetu. Jednak jest klika rzeczy o których powinien wiedzieć każdy pożyczkobiorca przed wzięciem kredytu.

Leasing czy pożyczki dla firm?

KredytJeśli chodzi o przedsiębiorstwa to można wziąć potrzebny sprzęt w leasing lub specjalne pożyczki dla firm. Jeśli chodzi o leasing to wzięte na niego mogą być sprzęty trwałe. Pożyczki dla firm mogą być przeznaczone na sprzęty oraz na bieżące wydatki. Właścicielem sprzętu wziętego w leasing jest firma leasingowa, podczas gdy właściciele sprzętu kupionego za pieniądze z kredytu jest właściciel. Najważniejszym argumentem przemawiającym za rodzajem pożyczki jest prowizja banku lub firmy leasingowej. Oba sposoby różnią się czasem realizacji. Na przyznanie kredytu dla firm czeka się od kilku dni do kilku tygodni, a niektóre sprzęty brane w leasing można dostać praktycznie od ręki. Jednak firmy leasingowe nie chcą pożyczać sprzętu, którego wiedzą, że nie sprzedadzą, więc wtedy lepszym rozwiązaniem są kredyty bankowe.

Kiedy brać kredyt dla firm bez BIK?

KredytWiele banków przed przyznaniem kredytu sprawdza kredytobiorców w biurze informacji kredytowej. BIK gromadzi oraz udostępnia dane banków dotyczące kredytów, ich spłacalności w terminie. Większość danych w tym systemie jest pozytywnym, ale czasem zdarzają się złe opinie, właśnie wtedy kredyt dla firm bez BIK jest dobrym rozwiązaniem. Takie kredyty praktycznie niczym się nie różnią od standardowych kredytów. Jednak banki bardzo często zabezpieczają się w bardziej złożony sposób, a kredyty są na niższe kwoty. Kredyty dla firm bez BIK mogą być udzielane:

  • na rachunek kredytowy,
  • na rachunek bieżący.

Przed każdym kredytem powinno skorzystać się z doradztwa finansowego osoby, która zajmuje się tym zawodowo.

Gdzie można wziąć tani kredyt?

KredytTani kredyt jest szybkim sposobem na pozyskanie dodatkowej gotówki. Kredyty są nie tylko udzielane przez banki, ale również przez firmy, które specjalizują się w tym. Na rynku powstaje wiele firm zajmujących się tanimi kredytami. Takie kredyty dostaje się od ręki, ale warto przed podpisaniem umowy dobrze zapoznać się z jej warunkami. Wśród uczciwych kredytodawców znajdują się oszuści, którzy chcą bardzo dużo zarobić na tanich kredytach. Tanim kredytom bardzo często nie towarzyszy czasochłonna biurokracja jak w przypadku kredytów udzielanym przez banki. Bardzo często tanie kredyty można brać przez internet nie wychodząc z domu. Takie kredy charakteryzując się krótkookresowością. Często są udzielane na miesiąc.

Jakie są warunki przyznania kredytu gotówkowego?

Innym rodzajem kredytu jest kredyt gotówkowy oferowany przez bank. Otrzymanie takiego kredytu jest łatwe. Jednak kredyty gotówkowe oferowane przez banki są znacznie droższe od szybkich tanich pożyczek. Wiele banków zabezpiecza się w postaci żyratów, które w razie niemożności spłacania rat przed kredytobiorcę wezmą na siebie odpowiedzialność spłacania kredytu. Takie kredyty są udzielane na podstawie rozliczeń PIT lub na podstawie deklaracji zarobkowej. Osoba biorąca kredyt musi przedstawić umowę, aby potwierdzić swoje zatrudnienie i możność spłacania rat. Wysokość takiego kredytu zależy od indywidualnych potrzeb oraz do możliwości spłacania rat miesięcznych. Oprocentowanie takich kredytów zaczyna się od 5%. Kredyty gotówkowe mogą być długookresowe oraz krótkookresowe. Kredyt może być brany na okres od 3 miesięcy nawet do ośmiu lat. Czasem można wykonać nadpłaty rat, jest to dobre zabezpieczenie w przypadku utraty pracy, lub innego powodu przez który nie można spłacać kredytu. Starając się o kredyt gotówkowy osoba jest sprawdzana w Biurze Informacji Kredytowej. Na przyznanie kredytu gotówkowego , podobnie jak w przypadku kredytu dla firm czeka się od kilku dni do kilku tygodni.


 

Więcej informacji na stronach:


 

Podsumowując:

Istnieje wiele rodzajów kredytów, które można wziąć. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, od wysokości kredytu. Podczas brania kredytu zawsze należy uważać jaką się umowę podpisuje, aby nie zostać oszukanym.