You are currently viewing Polecana restauracja na wesele

Polecana restauracja na wesele

Statystyki pokazują, że około kilkudziesięciu tysięcy przyszłych nowożeńców bierze ślub właśnie w Krakowie. Nie ma się co dziwić, że ta ilość jest tak duża, ponieważ to naprawdę piękne miasto z tysiącami magicznych miejsc.

Ile trzeba zapłacić za wesele w restauracji?

restauracja na wesela w krakowieDzień ślubu i wesela jest na pewno bardzo stresujący i okupiony wielogodzinnymi przygotowaniami. To nie tylko suknia, frak i zaproszenia, ale przede wszystkim, wynajęcie sali, wybranie menu o zadbanie masę szczegółów. Przeważnie przygotowanie się zaczynają od wyznaczenia daty uroczystości i wynajęcia sali. Oczywiście już na tym etapie trzeba wiedzieć ile mniej więcej chcemy zaprosić gości, ponieważ nie każda sala czy restauracja pomieści sto lub dwieście osób. Przeważnie narzeczeni wybierają restauracje, gdyż z wielu względów to najkorzystniejsze rozwiązanie. Na pewno wyjdzie taniej niż samej sali, gdyż na miejscu mamy jedzenie. Przeważnie każda restauracja na wesela w Krakowie reklamuje się, kierując swoją ofertę do odpowiedniej grupy klientów. Jeżeli chodzi o koszt wynajęcia restauracji, to zależy on od ilości gości, ponieważ za każdego jest oddzielnie liczony koszt w odniesieniu do wyżywienia. Natomiast cena samej sali jest przeważnie stałą kwotą, która trzeba opłacić bez względu na ilość gości. Przyszli nowożeńcy bardzo często wybierają restauracje położone na Rynku Głównym, ponieważ biorą ślub w Kościele Mariackim, zatem do restauracji wszyscy idą pieszo. Cena za jednego gościa w restauracji, to przeważnie od dwustu do nawet czterystu złotych.

Żeby dzień ślubu i wesela przebiegał bez zakłóceń, to konieczne jest zadbanie o szereg spraw. Na pewno w pierwszej kolejności warto pomyśleć o rezerwacji sali lub restauracji, gdyż tu często jest problem ze znalezieniem konkretnej daty.