You are currently viewing Podróż busem do Anglii ze swoim pupilem – przydatne informacje

Podróż busem do Anglii ze swoim pupilem – przydatne informacje

Podróżując za granicę, czasem może się tak zdarzyć, że będziemy przekraczać granice ze swoim pupilem. Nie wiele osób wie, jak w takim przypadku przewozić zwierzaka i jakie dokumenty są wymagane, a bez nich nie przekroczy się granicy.

Jak powinny być wyposażone busy do Anglii?

busy do AngliiKażdy bus, który służy do przewozu pasażerów w pierwszej kolejności powinien być sprawny technicznie, aby nie stwarzać zagro0żenia dla pasażerów, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli chodzi o komfort podróżny, to busy do Anglii powinny posiadać wygodne fotele, gdyż wiadomo, podróż za granicę do krótkich nie należy. Wiele z takich busów również posiada specjalne foteliki dla dzieci. Jeśli chodzi o umilanie czasu podróżującym to busy Polska Anglia bardzo często posiadają Wi-Fi, jak i ekrany, dzięki którym czas podróżującym na pewno szybciej mija. Także na upalne dni, w takich busach jest zamontowana klimatyzacja, a na mrozy dodatkowe ogrzewanie.

Mata dla psa – dobre rozwiązanie?

Mata dla psaJeśli chodzi o przewożenie pupila, to jeśli jest on mniejszych rozmiarów, to dobrym rozwiązaniem będzie transporter. Jednak dobrze, żeby był on większych rozmiarów, aby długa podróż była dla niego również komfortowa. Jednak, wiadomo zwierzaka większych rozmiarów nie zapakuje się do transportera, w takim przypadku, dobrym rozwiązaniem będzie mata dla psa. Maty takie mogą być różnych rozmiarów, zależnie od wielkości psiaka. Poza tym takie legowisko dla psa może być wykonane z różnych materiałów, również wodoodpornych, co na pewno na długotrwałą podróż może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Z czego są wykonane maty do bagażnika?

maty do bagażnikaOprócz legowiska, w wielu sklepach można znaleźć specjalne maty do bagażnika. W tym przypadku ma się pewność, że taki produkt odpowiednio zabezpieczyć całą przestrzeń, gdzie znajduje się nasz pupil. Podobnie jak w przypadku legowiska, takie maty do bagażnika są wykonane z różnych materiałów. Przede wszystkim są to materiały trwałe, które nie rozerwą się gdy zwierzak przejdzie po nim pazurem. Poza tym materiały te są odporne na plamy i nawet gdy się zabrudzą, to łatwo taki brud można z nich usunąć. Dzięki zastosowaniu mat do bagażnika czy legowisk ograniczymy ilość sierści i innych zabrudzeń, które powodują psiaki.

Czy dywaniki samochodowe gumowe to dobre rozwiązanie?

dywaniki samochodowe gumowe Jeśli przewozi się na przykład psiaka w samochodzie, to także czasem zwykłe dywaniki samochodowe wystarczą. Takie dywaniki samochodowe mogą być wykonane z:

  • gumy,
  • weluru,
  • aluminium.

Dywaniki samochodowe gumowe są chyba najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, a ich cena nie jest odstraszająca. Dywaniki gumowe przede wszystkim nie chłoną wody, jak i wilgoci, co na pewno sprawdza się w deszczowe oraz zimowe dni. Poza tym dywaniki samochodowe gumowe mają na sobie specjalne rowki, w których gromadzi się nadmiar wody, a tym samym nie wylewa się ona na tapicerkę podłogi samochodu. Welurowe dywaniki samochodowe na pewno prezentują się bardziej elegancko, jednak welur jest materiałem, który chłonie wodę, dlatego ten rodzaj dywaników nadaje się jedynie na wiosenne oraz letnie dni. Czasem także występują połączenia tych dwóch dywaników, a ich właściwości przypominają właściwości dywaników welurowych. Aluminiowe dywaniki są na pewno bardziej wytrzymałe i również chronią przed wilgocią. Większość modeli dywaników samochodowych od spodu posiada specjale haki, dzięki którym nie jest możliwe przesuwanie się ich podczas użytkowania po podłodze samochodu.


Więcej informacji można znaleźć na:


Podsumowując temat:

Zabierając swojego pupila za granicę należy go także odpowiednio wcześniej zaczepić, gdyż wykonanie tego zbyt późno i nie odczekanie kwarantanny po szczepieniu i odrobaczeniu może spowodować nie wpuszczenie nas wraz ze zwierzakiem za granicę. 

Dodaj komentarz