You are currently viewing Podajniki rolkowe w tartaku

Podajniki rolkowe w tartaku

Od lat prowadzę niewielki tartak, który odziedziczyłem po ojcu. Jako że nie był on modernizowany od czasu, gdy dostałem go w spadku, to wszystkie maszyny były dość wiekowe. Postanowiłem więc coś z tym zrobić – w końcu po pierwsze był to rodzinny biznes, a po drugie moje jedyne źródło zarobku. Postanowiłem więc wynająć specjalistę od urządzeń do obróbki drewna i wspólnie podnieść sypiący się już tartak.

Najważniejszy element, czyli podajniki rolkowe

podajnik rolkowySą to słowa Sebastiana, czyli wynajętego przeze mnie specjalisty. Powiedział, że mogę mieć wszystko – piły, heblarki i inne urządzenia, a bez dobrych podajników rolkowych praca i tak nie będzie szła do przodu. Jako że biznes odziedziczyłem, to nie za bardzo znałem się na temacie – poprosiłem więc, aby wytłumaczył mi dlaczego podajnik jest tak ważny. Zaczął prostym argumentem – bez nich drewno nie będzie w stanie przejść procesu produkcyjnego. Podajnik rolkowy dobrej jakości jest w stanie przenieść ponad tonę wagi, czyli idealnie do niewielkiego tartaku. Dodatkowo bez dobrego podajnika nie sposób jest przeprowadzić porządnego procesu obróbki drewna. Wspólnie więc wybraliśmy taki model, który posiadał wszystkie konieczne parametry. Po połączeniu go z całą linią miał być bardzo efektywny i mógł pozwolić na szybką produkcję desek. Tego jednak już musiałem się przekonać samemu.

Sebastian bardzo zmodernizował całą linię do produkcji desek, a nowe podajniki pozwalały na podwojenie szybkości pracy! Sami pracownicy bardzo sobie chwalili nowy sprzęt – ponoć był zarówno łatwiejszy i przyjemniejszy w użytkowaniu. Osobiście byłem bardzo zadowolony z lepszych wyników, za którymi ramię w ramię szły większe pieniądze. Podziękowałem Sebastianowi, którego usług na pewno użyję w trakcie przyszłych prac modernizacyjnych.