Planujemy wesele w plenerze

W ostatnich latach panuje moda na organizowanie wesel w plenerze. Wiele młodych par chcąc by ich ślub stał się niepowtarzalny, magiczny i zarazem oryginalny decyduje się właśnie na taką scenerie. Miejsc w których można zorganizować uroczystość stale przybywa. Dostępnych jest wiele odrestaurowanych pałaców z kompleksami parkowymi, ogrodów wodnych czy ruin zamkowych, których klimat i widok może zapierać dech w piersiach. Ich urok wraz z odpowiednio zaaranżowaną przestrzenią może sprawić, że ślub w plenerze będzie iście magicznym i niezapomnianym doświadczeniem. Co jednak należy zrobić by osiągnąć taki efekt?

Organizacja przestrzeni

wynajem namiotówCzynności do wykonania jest bardzo wiele, ale prawdę powiedziawszy nie więcej niż w przypadku organizacji wesela w sali. Po prostu przy organizacji śluby trzeba się trochę napracować. Zacznijmy jedna od wyboru miejsca, gdy określimy konkretnie właściwą scenerię łatwiej będzie dobrać nam resztę potrzebnych akcesoriów Kiedy ostatecznie już określimy miejsce można teraz zająć się aranżacją go.

Musimy zorganizować:

  • podest czy altanę do sakramentalnego tak,
  • odpowiednie miejsca siedzące dla gości,
  • bufet,
  • stoliki do spożywania posiłków,
  • bar,
  • parkiet do tańczenia.

Do tego zadania w przypadku uroczystości plenerowych najlepiej sprawdzają się specjalnie do tego przeznaczone namiotu. Ich nabycie nie jest jednak wielkim problemem dla pary młodej, gdyż obecnie istotniej możliwość wynajmu. Namiotów jest kilka rodzai, dlatego przy ich wyborze należy uwzględnić zarówno ich stylistykę, którą trzeba dostosować do specyfiki własnego wesela jak i ich wielkość. Możemy zdecydować się na jeden duży w którym zasiądą wszyscy goście lub kilka mniejszych rozmieszczonych na okołu punktu centralnego.

Aranżacja weselnej zabawy

samochód do ślubuKiedy zdecydujemy się już na konkretne rozwiązanie możemy zająć się wyborem odpowiedniego DJ-a na wesele. Wszyscy wiedzą, że muzyka to podstawa każdego udanego wesela. Jej wybór powinien pasować do naszej scenerii, ale także uwzględniać nasze upodobania jak i gust naszych gości. Ostatecznie nie chcemy by nasi goście przez całe wesele jedynie siedzieli i podziwiali widoki, ale także świetnie się bawili. Dokonaliśmy już wyboru miejsca i muzyki, czyli najgorsze za nami. Teraz pora na wybór właściwej karocy. Tutaj podobnie jak i wcześniej wszystko zależy od indywidualnego gustu młodej pary jak i ich możliwości finansowych, bo samochód na wesele może być własny tylko odpowiednio przystrojony lub specjalnie na tę okoliczność wynajęty. Ostatecznie wiele par decyduje się na specjalny samochód do ślubu. Najczęściej jest to biała limuzyna, jednak zdarza się, że para wynajmuje jakiś zabytkowy samochód, który ma podkreślić klasyczny styl uroczystości.

Uwiecznienie ceremonii

fotograf ślubnyTeraz już właściwie pozostała tylko jednak rzecz, znalezienie odpowiedniego fotografa. Fotograf ślubny to osoba od której zależy to jak upamiętnione zostanie nasze wesele. Może on sprawić, ze nawet po latach wracając do ślubnych zdjęć będziemy się nimi zachwycać lub wręcz odwrotnie, samo spojrzenie na nie będzie budzić nasz wstręt. Dlatego fotografa warto wybierać bardzo ostrożnie. Dobrze zanim powierzymy komuś taką prace zorientować się w dostępnej ofercie, a przede wszystkim w opiniach dotyczących owych fachowców. Może to nam zaoszczędzić wielu przykrości i pozwolić cieszyć przez lata niezwykłymi pamiątkami.


Źródła:


Podsumowanie

ślub w plenerzeCzego jednak byśmy nie wybrali przy organizacji swojego wymarzonego wesele warto pamiętać, że przede wszystkim to my musimy być zadowolenie i do naszego gustu musi ono pasować. Jeśli to ma być niezapomniane przeżycie musimy czuć się na nim swobodnie. Gdy lubimy nowoczesność nie ma sensu decydować się na elegancką i pretensjonalną uroczystość tylko dla tego, że to się dobrze widzi. W rzeczywistości będziemy tam nieszczęśliwi, a jeśli coś się jeszcze dodatkowo wydarzy to może się okazać, że ślub zamiast być bajka stał się koszmarem. W drugą stronę jest tak samo, gdy mamy starą dusze, lubimy klasyczną muzykę i renesansowy styl nie ma sensu decydować się na nowoczesne rozwiązania i krzykliwą muzykę tylko po to, by zadowolić znajomych. Po prostu nie będziemy się w tym czuć. czyli jak w przypadku wszystkiego tak i w tym najlepsza radą będzie, żeby nie robić nic wbrew sobie.