You are currently viewing Ocieplanie poddaszy pianą w natrysku

Ocieplanie poddaszy pianą w natrysku

Podczas remontu lub budowy domu należy pamiętać o dobrej izolacji budynku. Dzięki temu zarówno w chłodne pory roku jak i w te cieplejsze w pomieszczeniach panuje optymalna temperatura. Dobra izolacja w zimę chroni nas przed zimnem, a w lato przed upałami.

Piana natryskowa do izolacji

natryskowe ocieplanie poddaszyDawniej do izolacji używano mchu lub ściółki leśnej. Choć brzmi to jak prehistoria remontowane budynki, które mają około 100 lat właśnie taką izolację mają pod podłogą. Aktualnie jako materiałów izolacyjnych używa się różnego rodzaju materiałów. W tym jedną z najbardziej popularnych jest wełna mineralna lub szklana czy skalna. Wełna taka jest dosyć kłopotliwa w montażu. Oprócz tego podczas kontaktu ze skórą wywołuje nieprzyjemne podrażnienie i uczucie kłucia. Poza tym gdy montujemy wełnę musimy ubierać ochronne maski aby nie wdychać drobinek jakie krążą w powietrzu. Podrażniają one drogi oddechowe. Od kilku dobrych lat można natknąć się na izolacje natryskowe. Jest to dosyć nowa zdobycz budownictwa. Staje się coraz bardziej popularna z powodu łatwości wykonania. Czy jest natryskowe ocieplanie poddaszy? To nic innego jak ocieplanie pianką poliuretanową. Jest to jedna z najszybszych metod izolacji budynków w tym poddaszy. Polega ona na rozpyleniu przygotowanego płynu za pomocą agregatu. Płynem tym jest pianka, która zastyga. Ocieplenie tą metodą nie jest trudne, jednak wymaga wynajęcia firmy, która się w tym specjalizuje. Najczęściej pianą izoluje się poddasza ze względu na lekkość materiału oraz pewność, że zaizolowana została każda szczelina, przez którą w przyszłości może przedostawać się zimne lub ciepłe powietrze.

Na ocieplenie pianą decyduje się coraz więcej osób. Jest ona doskonałym materiałem izolacyjnym, który zatrzymuje zimno oraz ciepło. Porównując do montażu wełny, izolacja pianką przebiega o wiele szybciej i sprawniej. Metodą tą ocieplić można pojedyncze pomieszczenia lub całe domy.