You are currently viewing Nieśmiertelna mała czarna

Nieśmiertelna mała czarna

  • Post author:
  • Post category:Moda

W modzie są takie ubrania, które właściwie się nie starzeją. Mimo upływu lat oraz zmieniającej się nieustannie mody, one wciąż pozostają na czasie. Takie ubrania nazywamy klasyką. Mówi się, że w klasykę zawsze warto inwestować. Jest w tym sporo prawdy, ponieważ kupując tak klasyczne ubranie, mamy pewność, że posłuży nam jeszcze na długie lata.

Klasyka w wydaniu małej czarnej

mała czarnaNie musimy się obawiać, że zakupione przez nas ubranie stanie się za chwilę niemodne i będzie tylko się kurzyć w szafie, czekając na powrót jakiegoś trendu. Klasyce to nie grozi. Przykładem jest chociażby skórzana kurtka ramoneska, klasyczne proste jeansy, biały t-shirt oraz rzecz jasna mała czarna. Dzisiaj zajmiemy się tym ostatnim elementem garderoby. Nie wiem jak wy, ale słysząc hasło “mała czarna” od razu mam przed oczami również hasło “klasyka”. Skąd się bierze jej fenomen? Duży wpływ na jej popularność ma na pewno jej uniwersalny oraz praktyczny charakter. W zależności od okoliczności, mała czarna pasuje zarówno do codziennych stylizacji, jak i do bardziej eleganckich. Tak naprawdę to od nas zależy czy dobierzemy do niej naszyjnik z białych pereł oraz szpilki czy może zestawimy ją z kurtką jeansową i trampkami. Na przestrzeni lat wykształciło się naprawdę wiele fasonów tej kultowej sukienki. W sklepach znajdziemy zarówno modele z dekoltem w łódkę, w serek czy ze stójką. Możemy także wybrać bardziej obcisły krój lub luźniejszy, na rynku są dostępne oczywiście różne długości, mogą być do kostek, za kolano czy nieco krótsze.

Niektóre małe czarne są bardzo proste, bez żadnych dodatków i ozdób, inne z kolei zostały wzbogacone o pewne elementy, takie jak koronka czy dekoracyjne guziki. Jak widać wybór klasycznej małej czarnej jest naprawdę bogaty, tak naprawdę to od nas zależy jaki konkretnie model odpowiada nam najbardziej.