You are currently viewing Neutralizacja zapachów na produkcji zbiorników

Neutralizacja zapachów na produkcji zbiorników

Praca na jakiejkolwiek hali produkcyjnej często wiąże się z hałasem i specyficznymi zapachami. Oczywiście w zależności od tego z jaką branżą mamy do czynienia. Jednak w każdym zakładzie produkcyjnym należy dbać ze szczególną uwagą o czystość na zakładzie i o higienę i bezpieczeństwo produkowanych przez nas elementów. Czy zasada ta dotyczy również firmy produkującej zbiorniki metalowe?

Produkcja zbiorników metalowych – specyfika

Produkcja zbiorników metalowychNależałoby zacząć od scharakteryzowania przemysłu, który zajmuje się produkcją zbiorników różnego rodzaju. Wykonane się najczęściej ze stali nierdzewnej albo ze stali niskowęglowej, oczywiście poddanej ocynkowaniu, dla wzmocnienia. Przede wszystkim na zakładzie wykonuje się takie czynności jak spawanie czy malowanie. Tego rodzaju działanie niesie za sobą wydzielanie chemicznych substancji, które mogą mieć specyficzny zapach. Najczęściej wykorzystywane przez klientów są zbiorniki ciśnieniowe, z całą pewnością jednak każdy producent zbiorników ciśnieniowych musi również zadbać o wyjście do klienta z jak najszerszą ofertą, proponując wyroby najwyższej jakości. Jakie w ogóle mają zastosowanie zbiorniki ciśnieniowe? Przede wszystkim są to zbiorniki służące do magazynowania różnego rodzaju produktów. Oczywiście zastosowanie znajdą jeśli chodzi o takie produkty jak:

  • woda,
  • powietrze,
  • gazy niepalne.

Zbiorniki tego rodzaju posiada w zasadzie każdy zakład produkcyjny. Jest on potrzebny często już w linii technologicznej. Służy wtedy jako dodatkowy element linii produkcyjnej, który zapewnia dostęp wody czy gazu, do niektórych urządzeń. Można powiedzieć, że warunkują one prawidłową pracę wielu przemysłów.

Czyszczenie zbiorników – warunek wysokiej jakości

czyszczenie zbiornikówKiedy zbiornik jest już gotowy do sprzedaży należy pamiętać o tym, że musi zostać odpowiednio wyczyszczony. Proponowany klientom zbiornik musi już wyglądem przedstawiać wysoką jakość, nowego i trwałego sprzętu. Jednak dokładne czyszczenie jest ważne już na poszczególnych etapach produkcji. Wykonywanie spawów wiąże się z tym, że powierzchnia musi zostać odpowiednio przygotowana. Zależy nam na tym, aby wykonane przez nas łączenia były trwałe i nie powodowały nieszczelności zbiornika. Dlatego właśnie przed przystąpieniem do wykonywania spawania z cała pewnością powierzchnię należy oczyścić, najlepiej dodając do tego odpowiednią konserwację. Taka sama zasada dotyczy nanoszenia warstwy cynku, czy malowania powierzchni zbiornika. Jeśli nie wykonamy odpowiedniego przygotowania, wykonana przez nas warstwa może być nietrwała i nieodporna na uszkodzenia mechaniczne. Nie można jednak zapominać o tym, że o jakości wykonanego przez nas zbiornika będzie decydował również jego stan od środka. Jeśli chcemy, aby nasz wyrób był uznawany za najwyższej jakości, zbiornik od wewnątrz również musi zostać odpowiednio przygotowany i wyczyszczony. W tym przypadku przedsiębiorstwom często pomocą służy firma wykonująca czyszczenie przemysłowe. Rożni się ono od normalnego rodzajem zastosowanego sprzętu i środków chemicznych.

Neutralizacja zapachów gwarantem skutecznej pracy

Neutralizacja zapachówJak już zostało wspomniane wcześniej, na hali, na której produkuje się zbiorniki metalowe, z całą pewnością można mieć do czynienia z substancjami chemicznymi wydzielającymi nieprzyjemne, czasem drażniące zapachy. Oczywiście może mieć to wpływ na jakość pracy wszystkich pracowników. Dlatego warto w takich miejscach wziąć pod uwagę zastosowanie metod neutralizacji zapachów. Dostępne są dzisiaj systemy elektroniczne, które w regularnych odstępach dozują odpowiednie ilości substancje zapachowe. Największe zastosowanie znajdą one w biurach, które znajdują się na terenie hali. Jeśli zależy nam na tym, żeby w naszych pomieszczeniach socjalnych i biurowych nie panowały zapachy z hali, z całą pewnością aromatyzacja przy pomocy systemów zapachowych będzie jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Na samej hali warto zastosować substancje nie zapachowe, ale takie które będą niwelować nieprzyjemny zapach niektórych substancji. Będzie to z całą pewnością wpływało na lepszą pracę naszej kadry.


Tekst został napisany przy pomocy:

  • Bepis.pl – polski producent zbiorników
  • Wnp.pl – portal o polskim przmyśle
  • Aromadozator.pl – marketing zapachowy
  • Alpinjet.pl – firma wykonująca czyszczenie zbiorników

Krótkie podsumowanie tematu:

Dla lepszej wydajności pracowników, ważne będą warunki, w których pracują Jeśli zależy nam na ich wydajnej i wysokiej jakości pracy, z całą pewnością warto będzie wziąć pod uwagę zastosowanie aromatyzacji i neutralizacji zapachów. 

Dodaj komentarz