You are currently viewing Najlepszy ośrodek leczenia uzależnień

Najlepszy ośrodek leczenia uzależnień

  • Post author:
  • Post category:Zdrowie

Bardzo wiele osób w młodym wieku ma kontakt z narkotykami, które dostarcza im ktoś na imprezie czy też w szkole. Przeważnie przygoda z nimi zaczyna się bardzo niewinnie, ale nie dla każdego tak szybko się kończy jak zaczyna.

Czy terapia leczenia uzależnienie jest skuteczna?

ośrodek terapii uzależnień od narkotykówW przypadku alkoholu, nałóg przeważnie zaczyna się od piwa ze znajomymi na imprezie, później codziennie po pracy, aż w końcu nie szuka się okazji do napicia, bo robi się to dzień w dzień. Podobnie jest w przypadku narkotyków, z tą różnicą, że niektóre z nich znacznie mocniej uzależniają i szybciej mogą doprowadzić do zgonu. Każdego roku z powodu przedawkowania kokainy czy heroiny, umierają tysiące osób, z czego o niektórych nawet nikt nie wie, gdyż żyją na ulicy, ponieważ przez swoje uzależnienie straciły już wszystko. Leczenie narkomanów jest bardzo trudne, gdyż uzależnienie jest bardzo silne, przez co wymaga ono wieloetapowego i długiego leczenie. Ośrodek terapii uzależnień od narkotyków może być prywatny lub finansowany z Narodowego Funduszu Zdrowia. Przyjmowani są w nich pacjenci ze skierowaniem od lekarza, bezpośrednio ze szpitala lub też samodzielnie zgłaszający się na leczenie. Terapia leczenia obejmuje zajęcia grupowe i indywidualne ze specjalistami z różnych dziedzin. Podczas pobytu w ośrodku, pacjenci mogą liczyć na stałą pomoc lekarzy, pielęgniarek i psychologów. W zależności od ośrodka, mogą, ale też nie muszą być prowadzone odwiedziny, jeżeli jest to ośrodek zamknięty. Dla wielu osób uzależnionych, to jedyna szansa na pokonanie nałogu.

Powrót do normalnego życia sprzed nałogu jest bardzo trudny i nie każdemu się udaje. Na pewno leczenie z uzależnienia nie kończy się na opuszczeniu murów ośrodka, ponieważ pacjent musi walczyć z pokusami i uczyć się asertywności już do końca życia.