You are currently viewing Miska dla małego pieska

Miska dla małego pieska

 

Mam w domu małego pieska. Bardzo o niego dbam i staram się o to, by niczego mu nie brakowało. Ostatnio zauważyłam, że jego miska na jedzenie pękła. Była ona wykonana z plastiku, więc to może dlatego. Postanowiłam, że muszę mu zakupić nową. Nie może on jeść z połamanej miseczki, mógłby sobie skaleczyć język.

Kupno miski dla pieska

miseczki dla psaWidziałam kiedyś w sklepie, takie miseczki wykonane z metalu. Myślę, że taka byłaby wprost idealna. Poszłam do sklepu, by zobaczyć, co mają w ofercie. Faktycznie były tam metalowe miseczki dla psa. Zauważyłam też, że są takie podwójne, to znaczy taka miska na wodę i druga na jedzenie. Są one ustawione na jednej platformie, więc są stabilnie ustawione. Od razu pomyślałam, żeby je zakupić. Cena była dosyć przystępna, więc je wzięłam. Mam nadzieję, że pies będzie chciał z niej skorzystać. Taka podwójna miska ma duży plus. Gdy ustawię je w jednym miejscu, to będę wiedziała, że pies nie będzie nią szurał po podłodze. Czasami się zdarzało, ze postawiłam miskę w jednym miejscu, a później stała ona w innym. Wróciłam do domu i nałożyłam pieskowi jedzenie, a do  drugiej wlałam wody. Na początku pies miał chyba problem z przyzwyczajeniem się do nowych misek. Najpierw zaczął je wąchać i nie chciał z niej skorzystać, ale wiedziałam, że to tylko kwestia czasu. Wieczorem zauważyłam, że pies coraz bardziej śmielej podchodzi do misek. Zaczął nawet z niej jeść. Niewiele czasu było trzeba, żeby pies uznał miski za swoje.

Bardzo mnie ucieszyło, że zaczął się przyzwyczajać do nich. Bałam się, że może to potrwać trochę dłużej. Następnego dnia zajadał się bardzo i nawet popijał wodę. W tej chwili mogę stwierdzić, że miski spełniły swoje role, z czego jestem ogromnie zadowolona. Muszę powiedzieć mojej mamie, aby takie miski zakupiła dla swojego pieska.