You are currently viewing Miejsce na odpoczynek

Miejsce na odpoczynek

Starsze osoby bardzo często czując się samotne, lub tracąc ochotę na robienie czegokolwiek ze względu na wiek, siedzą całymi dniami przed telewizorami i oglądając seriale. Obecnie powstaje coraz więcej instytucji, których celem jest uaktywnianie seniorów i poniekąd zmuszanie ich nawet do najmniejszej aktywności. Jest to bowiem działanie z ogromną korzyścią dla ich zdrowia i samopoczucia.

Ławki w parkach pozwalają na nawiązanie kontaktu

betonowe ławki parkoweWiele z takich organizacji zajmuje się przede wszystkim tym, aby wyciągnąć osoby starsze z domów. Jest to dobrze obrany cel, ale nie koniecznie zachęcający każdą z tych osób. Starsi ludzie bowiem lubią spokój, a perspektywa wyjścia na ruchliwą ulicę nie musi być im na rękę. Z tego też powodu w kilku miastach w Polsce powstają nowe parki, w których to seniorzy mogą spokojnie posiedzieć na betonowe ławki parkowe. Są one idealnym miejscem na odpoczynek w trakcie spaceru, a także nawiązanie kontaktów z innymi osobami. To właśnie tego najczęściej brakuje osobom w podeszłym wieku. Tego rodzaju znajomości działają o wiele bardziej motywująco niż organizacje seniorskie. Aby ponownie spotkać się z daną osobą konieczne będzie przecież, aby opuścić swój dom. Z biegiem czasu przeradzać się to będzie w rutynę, a co za tym idzie pozwoli na zachowanie dobrej kondycji fizycznej przez dłuższy czas. Betonowe ławki są oczywiście miejscem spotkań również młodzieży, której to nie trzeba zachęcać do wychodzenia z domów. Ważnym jest jedynie, aby dać takim ludziom miejsce do spotkań w postaci ławek parkowych.

Producenci ławek z betonu, pomimo okresowych niepowodzeń w rozwoju firmy, starają się, aby kolejne ich produkty mogły trafić do jak największej liczby ludzi. Władze miast, które stawiają tego typu rzeczy w parkach z pewnością zdają sobie sprawę z tego, że dają ludziom możliwość zarówno odpoczynku, jak i rozmowy.