You are currently viewing Materace piankowe – właściwości

Materace piankowe – właściwości

Sklepy meblowe mają bogaty asortyment wśród różnych typów mebli. Stoły są idealnie dopasowane do krzeseł, a łóżka sypialniane mają dobre materace. Na materacach warto się skupić nieco bliżej, ponieważ to one odpowiadają za nasz zdrowy sen. Najczęściej spotykane są materace piankowe.

Materace piankowe są dobre dla kręgosłupa

piankowe materaceUżytkownicy bardzo chwalą sobie tego typu materace, ponieważ mają wiele zalet. Wszystko dzięki im ważnym właściwością. Materace piankowe są przede wszystkim elastyczne i mają różny stopień twardości w zależności od potrzeb użytkownika. Jeśli człowiek układa się do spania na takim materacu, to ten idealnie formuje się do pozycji osoby leżącej, dzięki czemu człowiek czuje wygodę. Nie uwiera go żadna sprężyna, nie czuje uwypukleń oraz fałd, które mogą być uciążliwe i wpływać negatywnie na sen. Łóżka drewniane posiadające piankowe materace sprzedawane w bydgoszczy bardzo dobrze wpływają na kręgosłup. Wielu fizjoterapeutów poleca tego typu materace, które odciążają kręgosłup od wysiłku. Dzięki specyficznej budowie i strukturze mięśnie przykręgosłupowe nie są napięte dzięki odpowiedniemu podparciu. Osoby, które cierpią na dolegliwości bólowe w okolicy kręgosłupa właśnie powinni posiadać łózka do sypialni, które mają tego typu materace. Zwróćmy teraz uwagę na to, z jakich włókien mogą być zbudowane. Otóż najczęściej spotykanym materiałem jest pianka poliuretanowa, która jest bardzo miękka. Nowością jest również pianka termoelastyczna, która zmienia swoją twardość pod wpływem temperatury ciała człowieka. Właśnie takiego typu materace do spania polecają najczęściej rehabilitanci. Materace piankowe przy odpowiednim użytkowaniu i niskiej eksploatacji mogą służyć nam nawet na kilkanaście lat. Ich cena nie jest wygórowana w stosunku do tego, jaki komfort mamy dzięki nim. Struktura materaca jest wykonana w ten sposób, że materac posiada szpary lub nacięcia, które odpowiadają za właściwą wentylację. Człowiek dzięki temu czuje się rześko, świeżo, a budząc się rano nie jesteśmy spoceni. Jeżeli chcemy posiadać łóżko sypialniane z takim materacem, to warto kupić w Bydgoszczy materac z pianką wysokoelastyczną, dzięki której osiągniemy dużo lepsze efekty, niż w przypadku tradycyjnego materaca.

Sądząc po powyższych argumentach, materace piankowe posiadają bardzo dużo zalet. Dodatkowo można wspomnieć o tym, że idealnie nadają się dla osób, które cierpią na alergie (są zbudowane z włókien nieuczulających), nie jest ciężki, więc mogą go przenosić nawet drobne osoby oraz to, że są bardzo wygodne. Warto zatem zaopatrzyć nasze łóżka do sypialni w tego typu materac, dzięki któremu nasz sen będzie dużo bardziej zdrowszy.