You are currently viewing Łóżko to dopiero początek

Łóżko to dopiero początek

 

Gdy planujemy zakup łóżka z prawdziwego zdarzenia, zachwycamy się modelami, kolorami i materiałami, z których wykonane są konstrukcje. Dopiero w późniejszym czasie orientujemy się, że wybór szkieletu to dopiero połowa drogi i zabawę musimy powtórzyć przy wyborze odpowiedniego materaca.

Odpowiedni materac gwarantem dobrego snu

tanie materace kieszenioweO tym, jak ważną częścią łóżka jest materac nikogo nie trzeba przekonywać. To za jego sprawą wszak łóżko zyskuje magnetycznych właściwości i o poranku nie chce wypuścić nas ze swoich objęć. Na rynku dostępnych jest kilka typów materaców, a każdy z nich jest jeszcze dodatkowo różnicowany ze względu na różne kryteria. Najpopularniejszymi materacami na polskim rynku są stosunkowo tanie materace kieszeniowe, często nazywane również woreczkowymi. Od materacy bonelowych różnią się mniejszą średnicą sprężyny i tym, że są one umieszczane w specjalnych kieszonkach z tkaniny. Sprężyny nie są więc ze sobą połączone i pracują niezależnie. Co za tym idzie? Materac kieszeniowy lepiej dopasowuje się do budowy anatomicznej ciała i zdecydowanie zyskuje na sprężystości. Kieszonkowce posiadają różne ilości sprężyn na metr kwadratowy. Jeśli zależy nam na materacu bardziej elastycznym i dopasowującym się do ciała, powinniśmy poszukać materaca, który ma możliwie najwięcej sprężyn. W materacach kieszonkowych, wkłady sprężynowe obłożone są różnymi materiałami, piankami poliuretanowymi, piankami wysokoelastycznymi lub lateksowymi.

O tym, jaki materac kupimy zdecydują względy praktyczne i ekonomiczne. Jeśli będziemy mogli pozwolić sobie na zakup bardziej ekskluzywnej wersji materaca kieszonkowego, to nasze szczęście. Ale jeśli nasz budżet będzie okrojony, właściwości nawet najtańszego materaca kieszonkowego sprawią, że będziemy zadowoleni