You are currently viewing Ławy rozkładane i meble systemowe – funkcjonalne umeblowanie domu

Ławy rozkładane i meble systemowe – funkcjonalne umeblowanie domu

Jeśli chce się, aby mieszkanie wyglądało efektownie, trzeba zadbać o jego wystrój. Kluczową rolę odgrywają tutaj meble, albowiem to one robią największe wrażenie na gościach, ale też samych gospodarzach. Umeblowanie powinno jednak spełniać też inne funkcje poza estetycznym wyglądem.

Ławy rozkładane, czyli meble użyteczne

rozkładana ława w salonieWybierając meble według własnego upodobania, trzeba przemyśleć, w jaki sposób dobrać je do wnętrza. Muszą pasować do siebie, ale też do stylu, jaki chciało się uzyskać. Niewątpliwie dobrym rozwiązaniem w wielu pomieszczeniach będą nowoczesne ławy rozkładane. Są one bowiem solidnie wykonane, a poza tym można dostosować je do różnych rozmiarów pokojów. Dzięki temu, że jest możliwość rozłożenia takiej ławy, będzie ona dobrym rozwiązaniem zarówno w małych pomieszczeniach, jak i tych nieco większych. Nie będzie niepotrzebnie zagracać malutkiego pokoju, ale też nie będzie zbyt mała do dużego. Można ją łatwo dostosować do osobistych potrzeb, co jest niewątpliwie jej największą zaletą. Ława rozkładana przyda się wówczas, kiedy na co dzień nie jest potrzebny duży stół, ale okazjonalnie, gdy przychodzą goście, trzeba znaleźć więcej miejsca na wspólny posiłek. Taka ława jest też więc poza ładnym wyglądem bardzo przydatna. Nie do każdego stylu wystroju będzie pasować, ale na pewno doda uroku wielu wnętrzom.

Meble systemowe – cały komplet od razu

meble systemowe do sypialniJednym z rozwiązań jest zakup całego kompletu mebli, utrzymanego w podobnej stylistyce. Producenci mebli oferują często kilka czy nawet kilkanaście mebli podobnych pod względem wykończeń czy kształtu. Dzięki temu bardzo prosto jest dobrać cały zestaw dla siebie. Jedno pomieszczenie można bez problemu umeblować jednym rodzajem mebli systemowych. Takie meble to duże ułatwienie w sytuacji, kiedy chce się samodzielnie umeblować dom. Nie trzeba wówczas martwić się o to, że wybrane produkty okażą się jednak do siebie nie pasować. Wszystko bowiem jest tak skonstruowane, aby zestawienie produktów ze sobą nie było problemem. Klient musi tylko wybrać, które meble z danej kolekcji mu odpowiadają. Zazwyczaj wybór jest dość szeroki i od człowieka zależy, które opcje uzna za korzystne dla swojego lokalu mieszkalnego. Często można wybrać spośród:

  • szafek przeszklonych i tych bez szyb
  • stołów
  • regałów
  • półek
  • foteli i krzeseł

Znajdzie się więc praktycznie wszystko, co potrzebne. Oczywiście zależy to też od danej kolekcji. Niemniej jednak wybór mebli systemowych jest także bardzo pomocny pod względem funkcjonalności. Dzieje się tak dlatego, że nieraz ciężko może być umeblować pokój, jeśli jest on bardzo mały lub bardzo duży. W sytuacji, kiedy wybiera się cały komplet od jednego producenta można uniknąć późniejszych pomyłek i niepotrzebnego zagracania pokoju. Przestrzeń nie będzie niepotrzebnie przeładowana, poprzez to, że dokupowało się meble i efekt jest trochę inny od zamierzonego. Kupując wszystko od razu, dokładnie można wymierzyć, co będzie stało w którym miejscu.

Narożniki hotelowe i inne mniej standardowe rozwiązania

meble hoteloweJeśli chce się bardziej wyróżnić przestrzeń i wykorzystać maksymalnie miejsce, to można użyć takiego elementu, jakim są sofy modułowe hotelowe. To bardzo solidne i duże meble, więc do małych pomieszczeń raczej niepolecane. Niemniej jednak mogą pomieścić wiele osób i nadają stylowego, nowoczesnego wyglądu. Poza tym poprzez zlokalizowanie w rogu nie zawadzają niepotrzebnie, choć mogą stać równie dobrze także w centrum pokoju. Można do nich dobrać różnego rodzaju komplety umeblowania. Będą dobrze wyglądać na przykład w połączeniu z meblami systemowymi, w jednym stylu, ale niekoniecznie. Można postawić na nieco większą różnorodność. Kluczowe jednak, aby zdać sobie sprawę, że taki narożnik będzie zawsze skupiał wzrok na sobie poprzez swoje rozmiary i przeważnie elegancki wygląd. Najlepiej więc, kiedy reszta mebli z nim koresponduje, ale nie będzie już tak wyrazista. Kiedy chce się jeszcze bardziej unowocześnić przestrzeń, można postawić w pokoju dodatkowo barek i krzesła barowe. Będą one gwarancją oryginalnego wystroju salonu.


Źródła wartościowych informacji dotyczących tematu:

  • Lawostoly24.com.pl – sklep online oferujący stoły i ławy rozkładane
  • Deccoria.pl – portal internetowy poświęcony projektowaniu i aranżacji wnętrz
  • E-meblostyl.pl – sklep internetowy sprzedający meble systemowe
  • Chairconcept.com – strona internetowa firmy dostarczającej meble hotelowe

 

Podsumowanie

Jeśli chce się mieć estetyczne i sprzyjające poruszaniu pomieszczenie, trzeba przede wszystkim zakupić meble, które nie będą utrudniały funkcjonowania. Dobrze, kiedy są one dostosowane do rozmiarów przestrzeni oraz pasują do siebie stylem.

Dodaj komentarz