You are currently viewing Kupuję chrześniakowi bezpieczną zabawkę

Kupuję chrześniakowi bezpieczną zabawkę

Moja starsza siostra zawsze chciała mieć dziecko. Długo się starali z Robertem aż w końcu urodził się Mateusz. Siostra dopiero po jakimś dłuższym czasie dowiedziała się, że jej syn ma autyzm i teraz zaprowadza go do specjalistycznej placówki.

Mateusz dostał odpowiednią zabawkę dla dziecka z autyzmem

bezpieczne zabawki dla dzieci autystycznychPracują tam osoby, które mają doświadczenie w opiece nad dziećmi z autyzmem. Jedna z wychowawczyń powiedziała siostrze, że dostępne są na rynku bezpieczne zabawki dla dzieci autystycznych i zaleciła jej zakup. Siostra kupiła Mateuszowi tylko misie pluszowe, ponieważ nie wiedziała, czy innymi zabawkami może się bawić pod jej nieobecność. Kiedy o wszystkim mi opowiedziała to uznałam, że sama także odwiedzę sklep, w którym dostępne są takie bezpieczne zabawki dla dzieci autystycznych i kupię coś dla Mateusza. Jestem jego matką chrzestną i czuję się w takim obowiązku. To jest najmłodszy członek naszej rodziny i wszyscy musimy o niego dbać. Czasami opiekuję się nim pod nieobecność siostry i jakoś sobie radzę. Nie zawsze moje zabawy mu się podobają, ale teraz jak dostanie bezpieczne zabawki dla dzieci autystycznych to będzie dużo łatwiej. W sklepie był spory wybór zabawek ale na początek wybrałam tylko jedną. Chciałam sprawdzić czy zainteresuje ona Mateusza i jakie zrobi na nim wrażenie. Kiedy ją ode mnie dostał to od razu zaczął się bawić. Siostra była zadowolona i chce ze mną odwiedzić ten sklep i kupić jeszcze więcej zabawek dla swojego syna. Teraz zabawa będzie przyjemniejsza dla niego.

Teraz Mateusz ma cały pokój wypełniony zabawkami i ma z czego wybierać. Zauważyłam nawet znaczną poprawę od kiedy bawi się odpowiednimi zabawkami i stał się nieco bardziej otwartym dzieckiem. Dzięki pracy i zaangażowaniu uda się wszystko osiągnąć.