You are currently viewing Kupno bezglutenowych bułek z ziarnami

Kupno bezglutenowych bułek z ziarnami

Kilka tygodni temu udałam się do dietetyka. Zależało mi na tym, aby dopasował on odpowiednią dietę do mojej sylwetki, stanu zdrowia oraz stylu życia. Byłam już w takim wieku, że metabolizm zaczął coraz bardziej zwalniać, a nie chciałam zbytnio się roztyć. Po zrobieniu kilku badań, zalecił mi on dietę bezglutenową. Początkowo byłam bardzo zdziwiona.

Poszukiwania bezglutenowych bułek na śniadanie

bezglutenowe bułki z ziarnamiSkoro jednak dietetyk twierdził, że będzie to dla mnie odpowiednie, postanowiłam spróbować takiej diety. Nie zwlekałam i od razu po wyjściu z jego gabinetu, udałam się do pobliskiej piekarni po bułki na jutrzejsze śniadanie. Dostałam tam bezglutenowe bułki z ziarnami. Na pierwszy rzut oka wyglądały one bardzo apetycznie, a w dodatku były dostępne w niezwykle niskiej, atrakcyjnej cenie. Kupiłam kilka sztuk. Następnego dnia rano zrobiłam sobie z nimi kanapki. Muszę przyznać, że już przy krojeniu ich na pół byłam bardzo miło zaskoczona. Przede wszystkim dlatego, że bułki okazały się miękkie, miały chrupiącą skórkę oraz delikatny środek. A co jeszcze ważniejsze, zupełnie się nie kruszyły. Ich smak również bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Był niezwykle delikatny i wprost rozpływał się w ustach. Taką bułkę z ziarnami można było jeść nawet bez dodatków i była ona bardzo smaczna. Cieszę się, że dieta bezglutenowa okazała się bardzo dobra dla mnie.

Natomiast samo pieczywo, które mogłam jeść było niezwykle smaczne i bardzo łatwo dostępne w wielu piekarniach, które mijałam w drodze z domu do pracy. Od tego momentu kupowałam smaczne bułki z ziarnami gorczycy, słonecznika oraz z sezamem i makiem. Szeroki wybór tych produktów sprawił, że dieta bezglutenowa nie była dla mnie nudna i monotonna. Przysłużyło się to mojemu zdrowiu oraz szczupłej sylwetce.