You are currently viewing Kotły do spalania pelletu

Kotły do spalania pelletu

 

Nie da się ukryć, że przez wiele miesięcy w naszym klimacie jest tak zimno, że nie moglibyśmy obejść się bez odpowiednio wydajnych systemów grzewczych. Każdy z nas stara się zaopatrywać swój dom w takie materiały opałowe, które podczas spalania będą emitowały możliwie jak największą ilość ciepła. Ostatnimi czasy do takich materiałów dołączył również pellet drzewny.

Sprawdzone kotły na pellet

piec na pellet i drewnoPellet drzewny jest materiałem opałowym, który w sprzedaży pojawił się w zasadzie stosunkowo niedawno. Jednak bardzo szybko materiał ten zaczął zyskiwać sobie uznanie w oczach osób mieszkających w Polsce. Duży wpływ na to miał również ten fakt, że pellet podczas spalania w kotłach emituje bardzo dużo ciepła. Nie bez znaczenia jest również to, że pellet jest materiałem opałowym stosunkowo tanim w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami. Piec na pellet i drewno to najlepsze urządzenia, które mogą sprawić że z tych materiałów opałowych wyciągnie się najwięcej. Kotły przeznaczone do spalania pelletu bardzo często wyposażane są w automatyczne podajniki pelletu. Oznacza to dla nas tyle, że jako użytkownicy takiego kotła nie będziemy zmuszani do tego by samodzielnie dokładać pelletu do paleniska. Kocioł zrobi wszystko za nas. Naszym zadaniem będzie w tym wypadku jedynie ustawienie pożądanej temperatury w naszym domu. Inteligentny system zainstalowany w kotle samodzielnie będzie dawkował odpowiednią ilość pelletu.

Na dzień dzisiejszy pellet drzewny jest materiałem stosowanym coraz częściej. Duża w tym zasługa kampanii dotyczących odnawialnych źródeł energii. Węgiel jest materiałem, który się ostatnio wydobywa na bardzo dużą skalę. W związku z tym zachęca się by wybierać rozwiązania oparte o materiały odnawialne. Do takich zalicza się również i wspomniany tutaj pellet.