You are currently viewing Koszt dobrego kursu wspinaczkowego

Koszt dobrego kursu wspinaczkowego

Wspinaczka górska lub na ściance to coraz bardziej popularny sport, ze względu na to, że można w nim zmierzyć się ze swoimi słabościami i pokonać lęk wysokości. Amatorzy najczęściej zastanawiają się nad tym, ile kosztuje porządny kurs wspinaczki. Stawki cenowe są mniej więcej podobne na terenie całego kraju. Warto zauważyć, że są one dużo niższe niż za inne kursy, na przykład kursy na prawo jazdy, aby prowadzić samochód osobowy.

Ceny kursów wspinaczkowych w Polsce

kurs wspinaczkowy cenaWspinanie się na skałki lub ściany to swego rodzaju sztuka, do której każdy podchodzi inaczej. Jeżeli tematem naszych zainteresowań jest kurs wspinaczkowy cena nie będzie dla nas stanowić większego problemu. Dwudniowy kurs na ściance wspinaczkowej kosztuje około pięćset złotych. Jest to niewiele, a dostaniemy w zamian masę praktycznej wiedzy, przydatnej podczas wspinania się. Czterodniowy kurs na skałkach, na których są gotowe szlaki zabezpieczone kosztuje siedemset złotych i instruktor zazwyczaj szkoli kilku wspinaczy jednocześnie. Jest to najlepsza forma nauki w warunkach górskich. Można zdecydować się także na pięciodniowy kurs z własną uprzężą. Jest on droższy ze względu na czas trwania, jednak koszty redukuje wielkość grupy. Będzie nas to kosztować około dziewięćset pięćdziesiąt złotych. Mogą do tego dojść koszty noclegu jeżeli wyjeżdżamy daleko od naszego miejsca zamieszkania.

Jeżeli poważnie myślimy o tym sporcie, powinniśmy zainteresować się tematem takich kursów. Podczas szkoleń tego typu wyrobimy sobie dobre nawyki, a to one są najważniejsze podczas wspinaczki. Trzeba podświadomie stosować najbardziej bezpieczną technikę, co będzie eliminowało część błędów, które mogą powstać podczas uprawiania tego sportu. Warto obserwować swoich instruktorów i patrzeć, jak podchodzą oni do wspinaczki.